1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kürtaj cinayetinde şoke eden gerçek! Bebeğin babası, enişte çıktı

Kürtaj cinayetinde şoke eden gerçek! Bebeğin babası, enişte çıktı

Eniştesinden hamile kalan 2 çocuk annesi Filiz S, 6 haftalık olan gebeliğini sonlandırmak için anlaştığı merdivenaltı bir yerde kürtaj olduktan kısa bir süre sonra hayatını kaybetti. Eniştesinin de aralarında bulunduğu 2'si doktor 4 kişinin 4 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi.

Kürtaj cinayetinde şoke eden gerçek! Bebeğin babası, enişte çıktı

Geçen yıl yaşanan ve duyanları dehşete düşüren olayda 6 haftalık gebeliğini sonlandırmak için eniştesinin bulduğu bir yer ile anlaşan Filiz S. kürtaj olduktan sonra solunumu durdu. 2 hafta dayanabilen Filiz S. hayata gözlerini yumarken, ölümünde kusuru bulunan 2'si sözde doktor 4 kişi hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Yasak olmasına rağmen kürtaj yapan ve göz yuman sanıkların 4 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edilirken bebeğin babasının ise Filiz S'nin eniştesi olduğu ortaya çıktı.

6 HAFTALIK GEBE

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede 17 Ekim 2019'da Bakırköy'de meydana gelen olay anlatıldı. İddianamede olaydan birkaç gün önce maktul Filiz S. ile kız kardeşinin eşi sanık Serkan Ç.'nin Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giderek sanık doktor Yelda Erbıyık ile görüştüğü ve gebeliği resmi kayıtlarda göstermeden sonlandırmak istediği aktarıldı. Resmi nikahlı eşinin olaydan haberi olmadığını da ifade eden maktul Filiz S.'nin 6 haftalık gebe olduğu iddianamede belirtildi.

OLAY DUYULMASIN DİYE DEVLET HASTANESİNE GİTMEDİ

İddianamede sanık doktor Yelda Erbıyık'ın devlet hastanesinde resmi kayıtlara girmeden bu işlemi yapamayacağını, dışarıda muayenesi olan arkadaşı Burçhan Aydıner'in iş yerinde bunu yapabileceğini söylediği belirtildi. Burçhan Aydıner'in de muayenehanesini kullanmayı kabul ettiği iddianamede açıklanarak, yanında çalışan Pınar Kolukısa'nın da anestezi konusunda kendilerine yardımcı olabileceğini söylediği aktarıldı.

Kürtaj cinayetinde şoke eden gerçek! Bebeğin babası, enişte çıktı

1.800 TL'YE CİNAYET

Randevu saatinde Serkan Ç. ile maktul Filiz S.'nin ruhsatsız ve tıbbi müdahaleye elverişli olmayan Burçhan Aydıner'e ait muayenehaneye gittikleri ve 1.800 TL kürtaj ücretini verdikleri iddianamede kaydedildi.

ANESTEZİDEN UYANAMADI

Maktule anestezi işleminin Pınar Kolukısa tarafından yapıldığı ve kürtaj işleminin de sanık doktor Yelda Erbıyık tarafından yapılmaya başlandığının belirtildiği iddianamede, kürtaj işlemi bittikten sonra maktül Filiz S'nin uyanmasının beklendiği, ancak bir türlü uyanmadığı ve solunumunun durduğunun tespit edildiği açıklandı.

2 HAFTA HASTANEDE YAŞAMA TUTUNMAYA ÇALIŞMIŞ

Sanık doktor Yelda Erbıyık'ın diğer sanık doktor Burçhan Aydıner'e haber verdiği, hep birlikte müdahale ettikleri ve dosya kapsamında tanık olarak dinlenilen kardiyolog doktor Murat Şener'in de olay yerine çağrıldığı iddianamede ifade edildi. Maktulün hayata geri döndürüldüğü ancak 2 hafta sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği iddianamede aktarıldı.

HİÇ BİRİ DOKTOR DEĞİL!

İddianamede yer verilen otopsi incelemesinde Filiz S'nin ölüm sebebinin kürtaj işlemi sırasında yapılan anestezi sonrası gelişen komplikasyonlar olduğu ve doğum uzmanı Yelda Erbıyık ve Burçhan Aydıner tarafından yapılan işlemlerin tıp kurallarına uygun olmadığının tespitine yer verildi. Maktule anesteziyi veren Pınar Kolukısa'nın ise sağlık çalışanı ve anestezi uzmanı gibi davranarak maktulün ölümünde illiyet bağı olduğu açıklandı.

TALİHSİZ BEBEĞİN BABASI İSE ENİŞTE ÇIKTI

Soruşturmada çarpıcı bir detay da ortaya çıktı. Adli Tıp Kurumu tarafından yapılan DNA incelemesinde Filiz S'nin kürtajla alınan bebeğinin babasının, enişte Serkan Ç. olduğu ortaya çıktı. Çimen'in maktulü tıp kurallarına uygun olmayan merdivenaltı denilebilecek muayenehaneye götürdüğü bu nedenle olayda illiyet bağının olduğu aktarıldı. Sanıklar Burçhan Aydıner, Pınar Kolukısa, Serkan Ç. ve Yelda Erbıyık'ın 'taksirle ölüme neden olma' ve 'çocuk düşürtme' suçlarından 4 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi. Sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi'nde başlanacak.

Bölge Gündem
Editör Ekibi

HABERE YORUM KAT