1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesi Avrupa Şampiyonu

Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesi Avrupa Şampiyonu

Tuzla Mahir İmama Hatip Lisesi Şampiyonluklarına Bu sefer Avrupa Şampiyonluğunu ekledi.

Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesi Avrupa Şampiyonu

Tuzla Mahir İmama Hatip Lisesi Şampiyonluklarına Bu sefer Avrupa Şampiyonluğunu ekledi.

22-25 Nisan 2016 tarihleri arasında Antalya'da  düzenlenen 1st Traditional Budokaido İnternational Eurasia Open Championship Budokaido Kyokushin Avrupa Şampiyonasında Tuzla Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesinin Başarılı 9.Sınıf Öğrencisi Gürkan Üçüncü Avrupa Şampiyonu oldu.

Daha önce Elemelerde Rakiplerini yenerek Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanan Gürkan , Wushu Federasyonu tarafından Antalya'da  düzenlenen Budokaido Kyokushin Türkiye Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu olmuş ve Avrupa Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştı.

Aynı zamanda Gebze Altın Spor Kulübünün de sporcusu olan Gürkan ÜÇÜNCÜ’nün birçok derecesi ve madalyası bulunuyor.

Konu ile ilgili görüştüğümüz Gürkan ÜÇÜNCÜ “ Hedefim Milli takıma girmek. Olimpiyatlarda Ülkemizin bayrağını gönlere çekmek ve İstiklal marşını söyletmek. Başarılarımda büyük pay sahibi olan antrenörlerime, Altın Spor Kulübü yöneticilerimize, Tuzla Mahir İz And. İHL Okul Müdürümüz ve İdaremiz başta olmak üzere tüm öğretmenlerimize, kaldığım Şey Şabanı Veli Yurt İdaresine ve aileme çok teşekkür ederim. “ dedi.

 22 Mart'ta sona eren olan şampiyonada KATA kategorisinde de ayrıca Türkiye 2. Si olan Gürkan ÜÇÜNCÜ Avrupa Şampiyonasında Ülkemizi başarıyla temsil etti.

Okul Müdürü Mustafa ARSLAN başarılı öğrenciyi tebrik etti ve altınla ödüllendirdi.  Arslan  ” Öğrencimiz Gürkan Okulumuzda derslerinde de çok başarılı bir öğrenci , kendisi dönem birincimiz. Efendiliği ve örnek davranışlarının yanı sıra böyle başarıları ile de göğsümüzü kabartıyor. İmanlı, inançlı ,dindar ve şuurlu  bir nesil yetiştirmeyi amaçladığımız okulumuzda öğrencimizin yaptığı sporun da bu amaca hizmet ettiğini görmek bizleri ayrıcı gururlandırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyorum. İnşallah Milli Takımda da görürürüz. Kendisine başarılar diliyoruz. “ dedi.

Gürkan ÜÇÜNCÜ aynı zamanda Okulunda 9. Sınıf öğrencileri arasında okul birincisi. Başarılarıyla herkesin takdirini toplayan başarılı öğrenciyi biz de tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

13096352_577335322435515_7200559650063853140_n.jpg

HABERE YORUM KAT