1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Mahkeme kararı açıklandı! Tanju Korel'in mirası paylaşıldı

Mahkeme kararı açıklandı! Tanju Korel'in mirası paylaşıldı

Zeynep Korel, annesine ve kardeşi Bergüzar Korel'e karşı açtığı miras davasını kazandı. Babasının mirasından pay alamadığı için dava açan Zeynep Korel davayı kazandı.

Mahkeme kararı açıklandı! Tanju Korel'in mirası paylaşıldı

Evlere temizliğe gittiğini ve köpekleri gezdirerek para kazandığını belirten Zeynep Korel, babasının mirasından hiçbir şey almadığını ve kendisinin aile içinde geri planda tutulduğunu iddia etmişti. Zeynep Korel açtığı davayı kazandı.

DAVAYI KAZANDI

İstanbul Sulh Hukuk Mahkemesi’ne avukatı aracılığıyla başvuran Korel, dilekçesinde mirasçılık belgesi almak istediğini dile getirdi.

Davanın önceki gün görülen karar duruşmasına Amerika’da yaşayan Zeynep Korel’in avukatı katıldı. Avukat, “Dava dilekçemizi tekrar ederiz. Davamızın kabulüne karar verilsin” dedi.

 Davayı karara bağlayan mahkeme, Korel ailesinin mirasını 8’e böldü. Kanun gereği mirasın 2 payının anne Hülya Darcan’a verilmesini hükmeden mahkeme, geriye kalan 3’er payın da kardeşler Zeynep Korel ile Bergüzar Korel arasında paylaşılmasına karar verdi.

AİLE ARASINDA BAĞLAR KOPTU 

Bir süredir Amerika'da tek başına yaşayan Zeynep Korel kendine yeni bir hayat kurdu. Boğaziçi Üniversitesi Turizm Otelcilik mezunu olan, Teksas'taki Rice Üniversitesi'nde Tasarım bölümünü bitiren, birçok şirkette yöneticilik yapan, iki kitap yazan Zeynep, ailesiyle bağlarını kopardı ve temizliğe gitmeye başladı.

Katıldığı bir magazin programında yeni hayatından bahseden Korel şunları söylemişti;
Amerika'da evlere temizliğe gidiyorum. Şuan da gündelikçilik yapıyorum. Bunun daha aşağısı yok. 'Ailenin imkanları olmasına rağmen sen nasıl bunu yapıyorsun?' diyenler çok. hiçbir şey ayıp değil. Çalışmak hiç ayıp değil.

Sonrasında iddialarına devam eden Zeynep Korel, annesi Hülya Darcan'ın kendisini tehdit ettiğini ve can güvenliği olmadığını söylemişti.
 

 

HABERE YORUM KAT