1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mahmut Kılıç "Seçim Saadet Partisi ve Ak Parti Arasında"

Mahmut Kılıç "Seçim Saadet Partisi ve Ak Parti Arasında"

Mahmut Kılıç "Seçim Saadet Partisi ve Ak Parti Arasında"

Gündüz Yoğun bir şekilde Esnaf Ziyareti, etkili fert ziyareti ve Sivil Toplum Kuruluşları ziyaretleri gerçekleştiren KILIÇ, bir akşama üç ev sohbeti sığdırarak, eski Belediye Başkan Adayı Dr. İsmail HASKUL ile birlikte seçmenle buluşuyor.

Hafta sonları muhtelif mahallelerde Tüm meclis üyeleri ve yönetim kurulu üyeleriyle kapı kapı dolaşarak seçmen ziyareti yapan KILIÇ, Pazar günleri de Coşkulu bir kalabalık ile kilometrelerce uzunlukta Sevgi yürüyüşü düzenleyerek seçmene Karanfil ikram ediyor.

PENDİK’TE SAADET KAZANACAK

Saadet Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Mahmut KILIÇ, yaptığı açıklamada “Allahın izni ile geliyoruz. Çünkü siz, Saadeti hak ediyorsunuz” dedi. KILIÇ Pendik’te Sol bir partinin iktidar olma ihtimali olmadığını ve seçimin Saadet Partisi ve Ak Parti Arasında geçeceğini söyledi.

Daha önceki seçim sonuçlarını değerlendiren KILIÇ, Şöyle Konuştu: “SAADET Partimiz, son iki dönemdir Belediye seçimlerinde seçmenimizin yoğun ilgi ve teveccühleriyle karşılanmış, ancak sonuç sandığa yansımamıştır. Bunun sebebi bugünkü Belediye yönetiminin mensup olduğu partinin demokratik teamüllerin dışında bir tavır sergilemesidir. Kamuoyunda SAADET Partisine oy verirseniz CHP gelir' söylemiyle seçmen korkutularak AK Parti’ye oy istenmiştir.

Bu söylemi yaymak için SAADET PARTİSİ’ne Oy verecek seçmene telefon aramalarıyla ve birebir ulaşarak, hatta daha da ileri giderek kendi teşkilat mensuplarına SAADET Partisi rozeti taktırarak, seçmenimizin yoğun olduğu bölgelerde kapı kapı dolaşarak “SAADET Partisine oy verirseniz CHP gelir” asılsız iddiasını ortaya atmışlardır.

PENDİK’TE SOL BİR PARTİNİN İKTİDAR OLMA İHTİMALİ YOKTUR.

Şöyle ki; En son yapılan 2011 genel seçimlerinde CHP’nin oy oranı 24,3 tür. CHP’nin 2009 Yerel Seçimlerinde Pendik seçmeninin %75’inin sağ tabanlı olmasını göz önünde bulundurarak, Sağcı bir aday göstermesine ve çok ciddi ekonomik bütçe kullanmasına rağmen oyunu ancak %8 oranında artırabilmiştir. Dolayısıyla Kadıköy’de Sağ bir Partinin Yerel iktidara gelmesi ne kadar zor ise Pendik’te de Sol bir Partinin Kazanma şansı o kadar zordur.

SEÇİM SAADET ve AK PARTİ ARASINDA

Yukarıda belirtildiği üzere Pendik’te Sol’un oy oranı en fazla %25 olacaktır. 2009 Pendik Yerel seçim sonuçlarına göre MHP 6.1, BBP 1.5, DTP 2.7 oranlarında oy alabilmişlerdir. Sol oylar ve bu Partilerin oyları toplandığında ancak %35 olmaktadır. Geriye %65’lik büyük dilim kalmaktadır. Bu oran Pendik’te Saadet Partisinin ve Ak Partinin oylarını ifade etmektedir. Bu oranı ikiye bölersek çıkan sonuç % 32,5 olacaktır. Bu da Pendik’te Sol’un alabileceği en yüksek oydan en az % 7,5 oranında daha büyüktür. Dolayısıyla SAĞ OYLAR tam ortadan ikiye bölünse bile Pendik’te sol bir partinin iktidar olma ihtimali yoktur. Bunun için OY’unuzu inandığınız, güvendiğiniz SAADET PARTİSİ’NE veriniz. Her birimizin OY’u değerlidir. Ve seçimin sonucunu sizin OY’unuz belirleyecektir.

1

2

HABERE YORUM KAT