1. HABERLER

  2. PENDİK

  3. Mahmut Kılıç'ın "Çanakkale Zaferi" Kutlama Mesajı
Mahmut Kılıç'ın "Çanakkale Zaferi" Kutlama Mesajı

Mahmut Kılıç'ın "Çanakkale Zaferi" Kutlama Mesajı

Saadet Parti Pendik İlçe Başkanı 18 Mart Çanakkale Zaferinin 100. yılında yazılı mesaj yayınladı.

Saadet Parti Pendik İlçe Başkanı 18 Mart Çanakkale Zaferinin 100. yılında yazılı mesaj yayınladı.

 Çanakkale Zaferi millet ve ümmet şuurunun en önemli anahtarlarından biridir. Çanakkale’deki şehitlerin arasında sadece Edirne’den Kars’a değil,  Saray Bosna’dan, Halep’e, Şam’dan Filibe’ye, Beyrut’tan, Medine’ye, ırkı, rengi, dili farklı binlerce Müslüman vardır. İşte ümmet olmak budur. Ümmet olmak dirliği birlikte aramaktır.

Bundan 100 yıl önce, sahip oldukları askeri ve teknolojik güce güvenerek Çanakkale’ye gelenler, milletimizin iman gücü karşısında asla unutamayacakları bir ders almışlardır. Çanakkale, bu aziz milletin hangi şart altında olursa olsun esaret ve dayatmaya boyun eğmeyeceğinin ispatıdır. Ancak tarihi olaylar, zafer nutuklarıyla geçiştirmek yerine ondan ders çıkarılmasını gerektirir. Bizim en büyük güvencemiz, birlik ve beraberliğimizdir. Bir ve beraber olunca neler yapabileceğimizin en anlamlı göstergesi ise Çanakkale Zaferidir.

1915’de yapamadıklarını 2015’de çok daha sinsi ve tehlikeli planlarla gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Birlik ve beraberliğimizi bozmak için gerek ülkemizde gerekse İslam dünyasında her türlü fitne ve kardeş kavgasını körüklemeye çalışıyorlar. Bu oyunu bozmak, bu tehlikeli planı boşa çıkarmak için tıpkı 1915’de olduğu bugünde yeniden Çanakkale Ruhu’na ihtiyacımız var. Yeniden millet ve ümmet olma şuuruna ihtiyacımız var.

Bu topraklar ecdadımızın canları pahasına koruyup bize teslim ettikleri kutsal bir emanettir. Hepimiz bu tarihi sorumluluk ve şuurla hareket etmek zorundayız. Suni ayrışmalarla, gerginlik ve kutuplaşmalarla zaman kaybetmek yerine, Yeniden Büyük Türkiye'yi kuracak iradeyi ortaya koymalıyız. Siyasi rant, kişisel çıkar için değil, elbirliği ile herkes için adalet, herkes için özgürlük ve herkes için refah mücadelesi vermeliyiz. Ayrıştıran değil birleştiren olmalıyız. Bu temenni ile milletimizin Çanakkale Zaferi’ni kutluyor, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.