1. HABERLER
  2. ÇALIŞMA HAYATI
  3. Makine Teknikeri Maaşı Ne Kadar? 2021 Makine Teknikeri Maaşları, İş İlanları

Makine Teknikeri Maaşı Ne Kadar? 2021 Makine Teknikeri Maaşları, İş İlanları

Makine Teknikeri makine mühendislerinin yönetimi ve denetimi altında makinelerin ve motorlu araçların üretimi, bakımı, onarımı konularında çalışma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir. Makine Teknikeri maaşı ne kadar? Haberimizden 2021 Makine Teknikeri maaşları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Makine Teknikeri Maaşı Ne Kadar? 2021 Makine Teknikeri Maaşları, İş İlanları

Makine Teknikeri görev tanımı nedir, Makine Teknikeri ne iş yapar, Makine Teknikeri olmak için hangi bölümü okumak gerekir? Tüm bu bilgileri makalemizde sizler için bir araya topladık.

Makine Teknikeri makine mühendislerinin yönetimi ve denetimi altında makinelerin ve motorlu araçların üretimi, bakımı, onarımı konularında çalışma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

Makine Teknikeri Maaşı Ne Kadar? 2021 Makine Teknikeri Maaşları

Makine Teknikeri maaşı ortalama aylık 3.860 - TL’dir. En düşük Makine Teknikeri maaşı 2.826 -TL, En yüksek ise 5.700 - TL’dir. Eğer sizde yukarıdaki maaşlar gibi bir maaş almak istiyorsanız. İŞKUR Makine Teknikeri iş ilanlarına bakabilir, buradan kariyer planlamanızı yapabilirsiniz.

İşkur Makine Teknikeri İş İlanları İçin Tıklayın

Makine Teknikeri Olmak İçin Hangi Okul Mezunu Olmak Gerekir?

Önlisans mezunu olmanız gerekmektedir.

Ne İş Yapar?

Makine Teknikeri; işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:
a)    Makine mühendisi tarafından tasarlanan her türlü makine veya motorun teknik resmini çizmek,
b)    Makine / motorun üretimi için planlanan işlemlerin, talaşlı ve talaşsız üretim yöntemleri ile yapılmasını sağlamak,
c)    Makine veya motorların yerlerine yerleştirilmesi, bakım ve onarımı ile ilgili işleri yürütmek, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Meslek Ana Grubu :

Teknisyenler, Teknikerler Ve Yardımcı Profesyonel Meslek Mensupları meslek ana grubundadır.

Meslek Alt Ana Grubu :

Bilim Ve Mühendislik İle İlgili Yardımcı Profesyonel Meslek Mensupları alt ana gruba aittir.

Meslek Grubu :

Fizik Ve Mühendislik Bilimleri Teknisyenleri meslek grubu içerisindedir. 

Makine Teknikeri Meslek Kodu Nedir?

Türk Meslekler sözlüğünde Makine Teknikeri mesleğinin meslek kodu 3115.13 olarak belirlenmiştir

YORUM KAT: Yukarıdaki Makine Teknikeri maaşlarına ek sizlerde Makine Teknikeri mesleğinde aldığınız maaşları yorum bölümünde bizlere  iletebilirsiniz. Sizlerin iletmiş olduğu bilgilerle haberimiz yeniden düzenlenebilecektir. Ayrıca yaptığınız yorumlar diğer okuyucularımızda bu bilgiden istifade edeceklerdir. Yorum bölümümüzden yorum yapmayı unutmayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT