1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Muğla Marmaris'te köpek dehşeti

Muğla Marmaris'te köpek dehşeti

Türkiye'de son günlerde yürekleri burkan ve büyük tepki toplayan hayvana şiddet vakaları dur durak bilmiyor. Muğla'nın Marmaris ilçesinde bir caninin, zincirli halde bulunan Rottweiler cinsi bir köpeği başka bir köpeğe saldırtmasının görüntüleri ortaya çıktı.

Türkiye'de son olarak Ankara'da bir kişinin eşek yavrusunu kangallara parçalatmasının görüntülerinin üzerinden zaman geçmeden yeni bir hayvana şiddet görüntüleri ortaya çıktı. Marmaris’te de bir kişinin, pitbull cinsi köpeği zinciri bağlı başka bir köpeğe saldırtması görüntülendi.

Kubilay Ö.‘ye ait olduğu öğrenilen pitbull cinsi köpeğin, Marmaris’e bağlı Taşhan Sanayi Sitesi’ndeki bir iş yerinde zincirli halde bulunan Muhammet A.‘ya ait Rottweiler cinsi bir köpeğe saldırma görüntüleri güvenlik kamerasına yansıdı. İddiaya göre olayın iki ayrı günde iki kez gerçekleştiği ileri sürüldü. Hayvan severlerin paylaştığı olayla ilgili güvenlik kamerası görüntüsünde, köpeği getiren şahsın, zincirle bağlı hayvana tekme attığı da görülüyor.

ŞİKAYET ÜZERİNE ADLİ SÜREÇ BAŞLATILDI

Hayvan severlerin ve Rottweiler cinsi köpeğin sahibinin şikayeti üzerine, hayvanın belediye barınağına teslim edildiği ve köpek sahibi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi.

Yaralanan Rottweiler’ın ise veterinerde tedavisinin yapıldığı, durumunun iyi olduğu öğrenilirken, olayla ilgili adli süreç başlatıldı.

HABERE YORUM KAT