1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Mehmet Ali Şahin Kiminle Evleniyor | Zuhal Fırat Kimdir

Mehmet Ali Şahin Kiminle Evleniyor | Zuhal Fırat Kimdir

Zuhal Fırat Kimdir, Mehmet Ali Şahin ile Zuhal Fırat evleniyor mu. Zuhal Fırat kaç yaşında, ne iş yapıyor. Mehmet Ali Şahin kaç yaşında. Tüm detaylar burada.

Mehmet Ali Şahin Kiminle Evleniyor | Zuhal Fırat Kimdir

Zuhal Fırat Kimdir, Mehmet Ali Şahin ile Zuhal Fırat evleniyor mu. Zuhal Fırat kaç yaşında, ne iş yapıyor. Mehmet Ali Şahin kaç yaşında. Tüm detaylar haber sitemiz bolgegundem.com'da. 

Dört çocuk babası 67 yaşındaki Şahin, AK Parti Genel Merkezi'nde sekreter olarak görev yapan Zuhal Fırat'la (39) önceki gün aile arasında bir törenle nişanlandı. Şahin, Siyasi İşler Başkanı olarak Genel Merkez'de Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı dönemde Zuhal Fırat da sekreteri olarak çalıştı. Şahin görevden ayrılınca bir dönem Hayati Yazıcı'yla çalışan Fırat, daha sonra da partinin Medya Tanıtım Başkanlığı'nda görev yaptı. Fırat, partiden ayrıldı, tüm sosyal medya hesaplarını da kapattı.

Mehmet Ali Şahin Kiminle Evleniyor | Zuhal Fırat Kimdir

1950 doğumlu olan Şahin, İstanbul İmam Hatip Lisesi'nde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la arkadaş oldu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Refah Partisi Eminönü İlçe Başkanlığı yapan Şahin, Refah, Fazilet Partisi ve AKP'den vekil seçildi. Şahin, TBMM Başkanlığı ile Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı görevlerinde bulundu.

ZUHAL FIRAT KİMDİR

Dört çocuk babası 67 yaşındaki Şahin, AK Parti Genel Merkezi'nde sekreter olarak görev yapan Zuhal Fırat'la 39 yaşında. Şahin, Siyasi İşler Başkanı olarak Genel Merkez'de Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı dönemde Zuhal Fırat da sekreteri olarak çalıştı. Mehmet Ali Şahin ve Zuhal Fırat arasında tam 28 yaş farkı bulunuyor.

Mehmet Ali Şahin Kiminle Evleniyor | Zuhal Fırat Kimdir

MEDYA TANITIM BAŞKANI GÖREVİNİ YAPTI

Şahin görevden ayrılınca bir dönem Hayati Yazıcı'yla çalışan Fırat, daha sonra da partinin Medya Tanıtım Başkanlığı'nda görev yaptı. Fırat, partiden ayrıldı, tüm sosyal medya hesaplarını da kapattı. 

MEHMET ALİ ŞAHİN KİMDİR

Mehmet Ali Şahin kimdir, Avukat ve siyasetçi, Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanlığı yapmıştır.

Mehmet Ali Şahin, 16 Eylül 1950 tarihinde Karabük ili Ovacık ilçesi Ekincik köyünde doğmuştur. Babasının adı Abdullah, annesinin adı Ünzüle’dir. ilkokulu Ekincik köyünde bitirdiktan sonra İstanbul‘da amcasının yanında kalarak okudu.

İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde okudu bu sırada Recep Tayyip Erdoğan ile arkadaş oldu. İmam Hatip’in son yıllarında, Zeytinburnu İhsan Mermerci Lisesinden mezun oldu.

İmam Hatip Lisesi’nin bitiminde 1,5 yıl köyünde imamlık yaptı sonra hukuk eğitimi yapmaya karar verdi.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 1983’te Serbest avukat olarak çalıştı. Refah Partisi Eminönü İlçe başkanlığını yaptı. 1994 yerel seçimleri’nde Refah Partisi’nden İstanbul Fatih Belediye Başkanı olarak kazandı ancak seçimler yapılan hile gerekçesiyle iptal edildi. Temmuz 1994’te yenilenen seçimlerde Anavatan Partisi adayı Sadettin Tantan‘a yenildi.

 
Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Belediye Başkanı olunca Mehmet Ali Şahin de RP’nin İstanbul İl Başkanı oldu.
8 Ocak 1996 Genel Seçimleri’nde Refah Partisinden 20.dönem İstanbul milletvekili seçildi. 18 Nisan 1999 tarihinde Fazilet Partisinden 21.dönem İstanbul milletvekili seçildi. 2001 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi oldu.

14 Kasım 2002 tarihinde AKP‘den 22.dönem İstanbul milletvekili seçildi. 22 Temmuz 2007 tarihinde 23.dönem milletvekili seçimlerinde AKP Antalya Milletvekili seçildi.

AK Parti’de grup başkanvekilliği görevinin yanı sıra Adalet Komisyonu üyeliğinde de bulundu.

58 ve 59. Hükümetlerde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı olarak görev yaptı. 60. Hükümette Adalet Bakanlığı görevinde bulundu. 23. Dönemde 5 Ağustos 2009’da Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı görevine seçildi. Bu görevini iki yıl sürdürdü.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.