1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Mel Gibson, Rotchild’i canlandıracak!

Mel Gibson, Rotchild’i canlandıracak!

Geçmiş yıllarda Yahudilerin dünyadaki tüm savaşlardan sorumlu olduğunu belirterek dikkat çeken Hollywood yıldızı Mel Gibson, yeni filminde Rotchild’i canlandıracak. Peki Mel Gibson kimdir | Mel Gibson filmleri nelerdir ? Tüm detaylar haberimizde...

Mel Gibson, Rotchild’i canlandıracak!

Mel Gibson, yeni filminde Rotchild’i canlandıracak. Peki Mel Gibson kimdir ve Mel Gibson filmleri nelerdir ? Merak ettiğiniz her şeyi sizin için haberimizde derledik.

Gibson 2004’te gişe rekorları kıran ‘Tutku: Hz. İsa’nın Çilesi’ filminde başrol oynamıştı.Film, ‘İsa’nın çarmıha gerilmesinde Yahudilerin suçu var’ iddiasını öne çıkarması dolayısı ile de Yahudi gruplar tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuştu.

Ancak Mel Gibson yıllar sonra Yahudi karşıtı tutumunu değiştirmiş, hatta Holokost kurtulanlarına bağışta bulunmuştu.

18. yüzyıl Avrupa’sının ünlü Yahudi bankeri Mayer Amschel Rothschild’in beş çocuğu babalarının mesleğini çok daha ileri götürerek Londra, Paris, Frankfurt, Viyana ve Milano’da zamanın en büyük bankacılık grubunu kurmuştu.

Mel Gibson, Rotchild’i canlandıracak

Rothschild Ailesi ve finansal gücü geçmişten bu yana Yahudiler aleyhine üretilen birçok komplo teorisinin kaynağını oluşturdu.Teorilerin çoğunda, Yahudilerin dünyayı yönettiği, siyasete ve basına çok büyük etkileri olduğu söylemleri yer aldı.

Gerçek adı Mel Columcille Gerard Gibson'dır. Mel Gibson 3 Ocak 1956 tarihinde New York'un Peekskill şehrinde onbir çocuklu bir ailenin altıncı çocuğu olarak dünyaya geldi. Babası ''Hutton Gibson'' New York Merkez Tren İstasyonu’nda çalışıyordu.

Gibson 12 yaşındayken babası iş yerinde bir kaza geçirip yaralanır ve dava sonucunda 145.000 dolar tazminat kazanır. Bunun üzerine aile Avustralya'nın Sydney şehrindeki West Pymble kasabasına taşınır.

Gibson, ilkokul ve liseyi Wahroonga”da St Leo Katolik Koleji'nde okudu. Daha sonra New South Wales Üniversitesi’nin drama bölümüne girdi. Öğrencilik yıllarında ''Summer City'' adlı bir filmde Scollop adında genç bir sörfçüyü canlandırdı. Mezun olduktan sonra Güney Avustralya Devlet Tiyatrosu’na katıldı. Burada birçok klasik oyunda rol alan Gibson, sinemaya ''Mad Max'' adlı aksiyon filmiyle başladı.

Filmdeki, Mad Max karakteriyle Avustralya’da büyük şöhrete kavuşan Gibson, filmin devamı niteliğindeki ''The Road Warrior'' ile Amerika’da da tanındı. Ardından Danny Glover'la başrol oynadığı ''Lethal Weapon / Cehennem Silahı'' filmiyle büyük çıkış yaptı. Seri filmi 4’e kadar çekildi.

Elde ettiği prestijle kendi istediği projelerde oynama fırsatı bulan Gibson, ''Hamlet'' ve ''The Man Without a Face / Yüzü Olmayan Adam'' gibi dramatik oyunculuğu ağır basan filmlerde rol aldı. Bu filmlerin beklenen ilgiyi görmemesi Gibson’ı aksiyon filmlerine dönmeye mecbur etti.

Mel Gibson, Rotchild’i canlandıracak

İngiltere’ye karşı verdiği mücadeleyi konu alan ''Braveheart / Cesur Yürek'' filminin hem yönetmeni hem başrol oyuncusu olan Mel Gibson, En İyi Film ve En İyi Yönetmen olmak üzere iki Oscar ödülünün sahibi oldu.

''Randsom'' adlı gerilim filminde oğlu kaçırılan bir hava alanı yetkilisini canlandıran Gibson, 1997 yılında Julia Roberts ile birlikte ''Conspiracy Theory / Komplo Teorisi'' adlı filmde rol aldı. Ertesi yıl ''Lethal Weapon / Cehennem Silahı'' serisinin sonuncusuna imza atan ünlü aktör, ''Payback'' adlı yüksek bütçeli gerilim filminde, inançsız karısı ve iki taraflı oynayan bir arkadaşından intikam almaya çalışan bir hırsızı canlandırdı.

2002 yılında ''We Were Soldiers / Bir Zamanlar Askerdik'' ve ''Signs / İşaretler'' isimli iki filmde rol alan Mel Gibson, Gallipoli”deki rolüyle En İyi Aktör dalında Avustralya Film Enstitüsü ödülünü kazandı.

Ünlü aktörün 2004 yılında yönettiği Tutku - Hz. İsa’nın Çilesi adlı yapım da oldukça ses getirmiştir.

Evlilikleri :

Mel Gibson 31 yıl süren evliliğini 1980 yılında ''Robyn Denise Moore'' ile Avustralya’da yapmıştır. Nisan 2009’da ayrılan çift 9 Ocak 2012 tarihinde boşandı. Bu evlilikten 6 erkek ve 1 kız çocukları olmuştur.

İkinci birlikteliği olan Rus asıllı müzisyen sevgilisi Oksana Grigorieva ile 2 sene beraber oldular. Bu birliktelikten Lucia adında bir kızları dünyaya gelmiştir.

Mel Gibson, Rotchild’i canlandıracak

FİLMLERİ

Oyuncu

Summer City (Scallop)

I Never Promised You a Rose Garden (Baseball Player)

Mad Max (Mad Max Rockatansky)

Tim (Tim)

The Chain Reaction (Bearded Mechanic)

Mad Max 2 (Mad Max)

Gallipoli (Frank Dunne)

The Year of Living Dangerously (Guy Hamilton)

Attack Force Z (Yüzbaşı P.G. (Paul) Kelly)

Mrs. Sofel (Ed Biddle)

The River (Tom Garvey)

The Bounty (Fietcher Cristian)

Mad Max Beyond Thunderdome (Çılgın Max)

Cehennem Silahı (Çavuş Martin Riggs)

Tequila Sunrise (Dale ''Mac'' McKussic)

Cehennem Silahı 2 (Çavuş Martin Riggs''

Hamlet (Prince Hamlet)

Air America (Gene Ryack)

Bird on Wire (Rick Jarmin)

Forever Young (Yüzbaşı Daniel McCormick)

Cehennem Silahı 3 (Sergeant Martin Riggs)

The Man Without a Face (Justin McLeod)

The Chill Con Carne Club (Mel)

Maverick (Bret Maverick)

Pocahontas (John Smith)

Cesur Yürek (William Wallace)

Ransom (Tom Mullen)

Fairy Tale: A True Story (Frances Baba)

Conspiracy Theory (Jerry Fietcher)

Father's Day (Scott the Body Piercer)

Cehennem Silahı 4 (Çavuş Martin Riggs)

Playback (Porter)

Kadınlar ne İster (Nick Marshall)

The Patriot (Benjamin Martin)

Chicken Run (Rocky)

The Million Dollar Hotel (Dedektif Skinner)

İşaretler (Rahip Graham Hess)

We Were Soldiers (Yarbay Hall Moore)

The Singing Detective (Dr. Gibbon)

Paparazzi (Anger Management Therapy Patient)

Who Killed The Electric Car (Kendisi)

Edge of Darkness (Thomas Craven)

Get the Gringo (Adrian Grunberg)

Cehennem Melekleri 3

Mel Gibson, Rotchild’i canlandıracak

Yönetmen

The Man Without a Face

Cesur Yürek

The Passion of the Christ

Apocalypto

Yapımcı

Forever Young

Cesur Yürek

The Singing Detective

Paparazzi

The Passion of the Christ

Leonard Cohen: I'm Your Man

Apocalypto

Another Day in Paradise

Senaryo

The Passion of the Christ

Apocalypto

HABERE YORUM KAT