1. HABERLER
  2. İÇ HABERLER
  3. Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Oğuzhan Özbaş görevden alındı, yerine Semih Tümen atandı!

Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Oğuzhan Özbaş görevden alındı, yerine Semih Tümen atandı!

Resmi Gazete'nin 25 Mayıs tarihli ve 31491. sayılı atama kararında yer alan maddeye göre, Merkez Bankası'nda görev değişikliğine gidildi. Görevden alınan Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Iğuzhan Özbaş yerine Prof. Dr. Semih Tümen atandı.

Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Oğuzhan Özbaş görevden alındı, yerine Semih Tümen atandı!

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'yle Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Oğuzhan Özbaş görevden alınarak yerine Prof. Dr. Semih Tümen atandı.

Geçtiğimiz mart ayında yapılan değişiklikle birlikte Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal görevden alınmış, yerine Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu atanmıştı.

Kavcıoğlu ataması sonrası açıklamasında, "Politika faizini güçlü dezenflasyonist etkiyi muhafaza edecek şekilde enflasyonun üzerinde bir düzeyde oluşturmaya devam edeceğiz" ifadelerine yer vermiş; onunla birlikte dört başkan yardımcısından biri olan Murat Çetinkaya da görevden alınmış, yerine Mustafa Duman getirilmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete'nin 25 Mayıs 2021 tarihli ve 31491 sayılı 'atama kararları' bölümünde yer alan maddede şu ifadelere yer verildi:

"Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkan (Guvernör) Yardımcısı Oğuzhan Özbaş, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname 'nin ek 35'inci ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2'nci maddesi gereğince görevden alınmış ve bu suretle boşalan Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkan (Guvernör) Yardımcılığına 1211 sayılı kanunun 29'uncu maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2, 3 ve 7'nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Semih Tümen atanmıştır."

Berna Akkaya
Haberler, Sondakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT