Meteoroloji uyardı: Sağanak yağış geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika değerlendirmelere göre Türkiye genelinde yarın yağmur ve sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji uyardı: Sağanak yağış geliyor!

Meteoroloji'nin yaptığı açıklamaya göre, yarın ülke geneli parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Sivas ve Yozgat çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.  

Meteoroloji uyardı: Sağanak yağış geliyor!

TÜKİYE GENELİ HAVA DURUMU NASIL? 1 ŞUBAT 2019

MARMARA  BÖLGESİ 1 ŞUBAT HAVA DURUMU NEDİR?

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, saatlerinde Çanakkale'nin güney ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; akşam saatlerinden sonra güney yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 Km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji uyardı: Sağanak yağış geliyor!

EGE BÖLGESİ 1 ŞUBAT HAVA NASIL OLACAK?

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak, kıyı kesimlerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Muğla çevrelerinde çok kuvvetli (51-100 Kg/m2) İzmir ve Aydın çevrelerinde kuvvetli (30-60 Kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji uyardı: Sağanak yağış geliyor!

AKDENİZ BÖLGESİ YARIN HAVA NASIL OLACAK?

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, kıyı kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak, Antalya'nın doğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların, Antalya'nın doğusunun 1200 m ve üzeri rakımlı yerlerinde kuvvetli yer yer yoğun kar, Antalya'nın doğusunda çok kuvvetli (51-100 Kg/m2), Burdur'un güney kesimleri ile Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde yer yer kuvvetli (30-60 Kg/m2) sağanak yağış şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde güney yönlerden kuvvetli, Batı Akdeniz'de ise yağış anında kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Meteoroloji uyardı: Sağanak yağış geliyor!

İÇ ANADOLU BÖLGESİ 1 ŞUBAT HAVA DURUMU NEDİR?

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, bu sabah saatlerinde Sivas çevrelerinde, gece saatlerinden sonra doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın güney yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

 

 

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡