1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Minik Eller "Ecdadımın Ruhuna Çanakkale"yi Yazdı

Minik Eller "Ecdadımın Ruhuna Çanakkale"yi Yazdı

İstanbul'un Yazar Çocukları projesi kapsamında Pendik'te yeni bir eser doğdu. Doğum yeri, Adil Erdem Bayazıt Ortaokulu. Küçük kalemler, Çanakkale'de destan yazan ecdadımız için yazdı.

Minik Eller "Ecdadımın Ruhuna Çanakkale"yi Yazdı

İstanbul'un Yazar Çocukları projesi kapsamında Pendik'te yeni bir eser doğdu. Doğum yeri, Adil Erdem Bayazıt Ortaokulu. Küçük kalemler, Çanakkale'de  destan yazan ecdadımız için yazdı.

Pendik Adil Erdem Bayazıt Ortaokulu’nun kalem tutan minik elleri kitap yazdı. Bu memleketin asıl sahipleri, bu toprakların kara bağrında yatan şehitlerimizin olduğu, her zaman onları minnet ve rahmetle hatırlayacaklarını dile getiren mektup, şiir ve denemeler okuyucularıyla "Ecdadımın Ruhuna Çanakkale" adıyla buluştu.

Eseri kaleme alan Adil Erdem Bayazıt Ortaokulu öğrencileri, okul idarecileri ve öğretmenleri, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin YILMAZ'ı makamında ziyaret ederek "Ecdadımın Ruhuna Çanakkale" konusu çerçevesinde öğrenciler tarafından kaleme alınan ve içerisinde duygu yüklü şiir, mektup ve denemelerin yer aldığı eseri takdim ettiler.

Kitaba yazılarıyla renk katan "Küçük Kalemler"  okullarında, okuyucularıyla buluşup imza günü düzenlediler. Öğrencilerin gayret ve becerisi, eğitim camiası tarafından takdirle karşılandı.

fb_img_1461692189384.jpgimg_20160422_141652.jpgimg_20160422_144851.jpg

HABERE YORUM KAT