1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Minikler Karne Sevinci Yaşadı

Minikler Karne Sevinci Yaşadı

Okulöncesi eğitim kurumları ile ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan öğrenciler, karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktı. Pendik Belediyesinin Aile Çocuk Eğitim Merkezlerinde eğitim gören 3-5 yaş arası minikler de ilk kez karne sevinci yaşadı.

Minikler Karne Sevinci Yaşadı

Kavakpınar, Velibaba, Kurtköy, Fevzi Çakmak ve Orhangazi Aile Çocuk Eğitim Merkezlerinin (AÇEM) minik öğrencileri, büyükleri gibi karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi. Ancak onların karneleri biraz farklıydı. Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in mesajını ve imzasını taşıyan ve kendi isimlerinde düzenlenmiş Başarı Belgesini alan minik öğrencilerin mutluluğu görülmeye değerdi.  

Karneleri Başkan Yardımcısı Canayakın dağıttı

Bu yıl ilk kez eğitim vermeye başlayan Velibaba Aile Çocuk Eğitim Merkezi’ndeki çocukların karnelerini ise Belediye Başkan Yardımcısı Öznur Canayakın dağıttı. Çocuklarıyla birlikte bu heyecanı yaşayan anne babalara hitaben kısa bir konuşma yapan Canayakın, küçük yaşta verilen eğitimlerin önemine değindi.  Pendik Belediyesi olarak böyle merkezler kurup bu imkânı sağlayabildikleri için mutluluk duyduklarını belirten Canayakın, daha sonra miniklere karnelerini vererek hepsine başarılar diledi.

16 gün tatil var

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılına 19 Eylül Pazartesi günü başlayan öğrenciler, 20 Ocak Cuma gününden itibaren yarıyıl tatiline başladı. Pendik’teki resmi okullarda eğitim gören 135 bine yakın öğrenci de karnelerini alarak tatile çıktı. Toplam 16 gün sürecek tatil, 6 Şubat Pazartesi günü okulların açılmasıyla son bulacak.

HABERE YORUM KAT