1. HABERLER

  2. YEREL

  3. MOR KADER Alkışlarla Açıldı

MOR KADER Alkışlarla Açıldı

MOR KADER, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’ın katılımı ile açıldı.

MOR KADER Alkışlarla Açıldı

ekran-alintisi-018.gif

MOR KADER, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’ın katılımı ile açıldı.

Kadın şiddetini durdurma, toplumda kadınların siyasi, sosyal, kültürel alanda daha aktif ve katılımcı olmasını sağlamak, kadın ayrımcılığını ve eşitsizliğini ortadan kaldırmak amacı ile kurulan MOR KADER Pendik Çadırcı İş Merkezi’nde geçtiğimiz Pazar günü ALKIŞLARLA açıldı.

Açılışa, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, CHP İstanbul Meclis Üyesi Süleyman Tarık Balyalı, CHP Pendik Meclis üyeleri ve BER-TA Grup Yönetim kurulu Başkanı Rıza Karataş katıldı.

Dernek Başkanı  Birgen Tuzla, dernek üyelerine açılış konuşmasını yaptı.

Tuzla, Konuşmasında “Kadının ilerlemesi toplumsal adaletin bir şartı olmakla beraber sadece kadın meselesi değildir. Kadın meselesi aynı zamanda demokratik, adil ve kalkınmış bir toplumu inşa etmenin tek yoludur. Bu mesele Sosyo-Kültürel kalkınmanın da ön koşuludur. img_7942-001.jpgBunu başaran toplumlar kalkınmanın ve adaletin de sahibi olurlar. Şiddetin en yoğun yaşandığı yer, koruma, sevgi ve güven ortamını bulmayı umduğumuz AİLE kurumudur. Maalesef şiddet, her geçen gün aile kurumunun varlığını ve bütünlüğünü tehdit eden bir olgu olarak karşımıza çıkar. Erkek-Kadın demeden doğu batı kültürlerini hedef göstermeden bütün dünya yaşanmakta olan aile içi şiddet, nasıl insan onuruna aykırı ise olanı biteni görmezden be bilmezden gelmekte insan haysiyetin ve onuruna aykırıdır” dedi.

Dünyada 4 kadından birinin şiddete uğradığını belirten Birgen Tuzla,” İnsanlık onurumuz adına her türlü şiddetin karşısında durmak zorundayız.Bu mesele ile mücadele ve çözüm üretmek zorundayız. Dünya’da 4 Kadın’dan biri aile içi şiddet görmekte ve bunun bedelini yaralanmış ruhuyla ödemektedir. Bu nedenle kadına yapılan haksızlığa ve  şiddete dur demek bütün insanlığın vazifesi olmalıdır” ifadelerini kullandı.- Haber: Yusuf SARAY

img_7976.jpg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.