1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Motosikletli hayırsever, mahalle bakkalındaki veresiye defterini satın aldı

Motosikletli hayırsever, mahalle bakkalındaki veresiye defterini satın aldı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde bir hayırsever motosikletiyle bakkala gelerek veresiye defterini satın aldı.

Motosikletli hayırsever, mahalle bakkalındaki veresiye defterini satın aldı

Zonguldak iline bağlı Ereğli ilçesinde mahalle bakkalına gelen motosikletli bir kişi 12 yıldır bakkalcılık yapan Cemal Çeliksoydan'dan veresiye defterindeki borçları silmesini isteyerek karşılığında borçların tutarını ödedi. Yüzünü göstermeyen hayırsever daha sonra oradan uzaklaştı.

Motosikletli hayırsever bir gün önce Murtaza Mahallesi'ndeki bakkala gelip veresiye defterinin hesaplanmasını istedi. Ertesi günü yaklaşık 15 kişinin 4 bin 800 TL tutarında borcu olduğunu öğrenen motosikletli hayırsever tüm borcu ödeyip veresiye defterini satın aldı.

15 KİŞİNİN TOPLAM 4 BİN 800 LİRA BORCUNU ÖDEDİ

Veresiye defterinin satın alınarak, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşıldığını belirten bakkal Cemal Çeliksoydan, bu tür şeyleri haberlerde izlediğini, kendisinin bakkalına gelince şaşırdığını söyledi. Çeliksoydan konuşmasında, “Allah razı olsun, ben beklemiyordum. Duyuyorduk böyle şeyleri de ilk defa bize geldiler. Benim çok fazla bir veresiyem yok. 15 kişi vardı vardı, 4 bin 800 lira, hepsini ödedi ve defterimi satın aldı. Rabbim niyetini kabul etsin. Güzel bir gelenek, şaşırdım tabii. Biz haberlerde falan görüyoruz, duyuyorduk ama bize geleceğini tahmin etmiyordum. Bize gelince şaşırdım. Zaten ödeme zor, hepsi aksamalı gidiyor. Bu şekilde ki çalışma gerçek sahibini buluyor. Bizim içinde vatandaş içinde güzel oluyor, borçlar sıfırlanmış oluyor” ifadelerine yer verdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT