1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Muhalefet erken seçim istiyor! Anketler farklı söylüyor!

Muhalefet erken seçim istiyor! Anketler farklı söylüyor!

Muhalefetin zaman zaman gündeme getirdiği erken seçim çağrısı, anketlere farklı yansıdı. GENAR ve KONDA'nın yaptığı genel seçim anketine göre Cumhur İttifakı'nın yüzde 50'nin üzerinde görülürken MetroPOLL Araştırma şirketinin yaptığı son araştırmaya göre ise Cumhur İttifakının oyu yüzde 53 olarak göze çarpıyor.

Muhalefet erken seçim istiyor! Anketler farklı söylüyor!

Muhalefetin zaman zaman gündeme getirdiği erken seçim çağrısı, anketlere farklı yansıdı. GENAR ve KONDA'nın yaptığı genel seçim anketine göre Cumhur İttifakı'nın yüzde 50'nin üzerinde  görülürken MetroPOLL Araştırma şirketinin yaptığı son araştırmaya göre ise Cumhur İttifakının oyu yüzde 53 olarak göze çarpıyor.

HDP'nin başlattığı bu erken seçim çağrısına CHP de destek verdi. AK Parti ve MHP ise seçimlerin 2023 yılında yapılmasından yana tavır koyuyor.

Seçim tartışmaları devam ederken bir yandan da anket şirketleri kamuoyunun nabzını tutmaya başladı.

GENAR ve KONDA, genel seçim sonuçlarına ilişkin rakamlarını paylaştı. Sonuçlarda Cumhur İttifakı'nın yüzde 50'nin üzerinde olduğu görüldü.

RAKAMLAR FARKLI SÖYLÜYOR

MetroPOLL Araştırma da yaptığı son araştırmanın sonuçlarını paylaştı.

Buna göre; AK Parti yüzde 42, CHP yüzde 24, MHP yüzde 11, HDP yüzde 12,2, İyi Parti yüzde 9,6, Saadet Partisi ise yüzde 0,9 seviyesinde.

HABERE YORUM KAT