1. HABERLER
  2. SİYASET
  3. Muhalefetin Kaos planı boşa çıktı! AK Parti'li Dağ'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Anlayışında sadece kaos üretmek var

Muhalefetin Kaos planı boşa çıktı! AK Parti'li Dağ'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Anlayışında sadece kaos üretmek var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu'nun aldığı cezaların onanması üzerine tüm milletvekillerini İstanbul il binasına çağırmıştı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ konuya değinerek, Kılıçdaroğlu'na ve muhalefete tepki gösterdi.

Muhalefetin Kaos planı boşa çıktı! AK Parti'li Dağ'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Anlayışında sadece kaos üretmek var

AK Parti üyeleri ve basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP'nin sergilediği kaos politikası hakkında açıklamalarda bulundu.

Dağ, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen mahkumiyet kararını onamasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medyadan yaptığı paylaşımlara değinerek şunları kaydetti: "Önce karara baktığımızda, Yargıtay, 5 suçtan 2 tanesinin düşmesine, 3 tane cezanın onanmasına karar verdi. Sürekli bunun üzerinden hukuk, insan hakları, özgürlük, hukuk devleti, hukukun üstünlüğü gibi ifadelerde bulunanlara baktığımızda, düşme kararlarıyla alakalı nasıl bir söz söyleyeceklerini işin doğrusu kamuoyuna anlatmaları lazım ama bununla ilgili hiçbir şey söylemezler. Çünkü onlar için hukuk, kendileri istediği gibi karar verdiği zaman hukuktur, kendileri istediği gibi karar vermediği zaman ise mutlaka altında başkaca şeyler ararlar."

Muhalefetin Kaos planı boşa çıktı! AK Parti'li Dağ'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Anlayışında sadece kaos üretmek var

"KAOS PLANI BOŞA ÇIKTI"

Kılıçdaroğlu'nun attığı tweet ile tüm milletvekillerine, CHP İstanbul İl Başkanlığı önüne gitmeleri yönünde talimat vermesi hakkında konuşan Dağ, şöyle devam etti:

"Davet değil, bütün hepsi oraya gitsin diye talimatta bulundu ama dün akşam 'Saat 18.00'de basın toplantısı yapacağız' dedikleri halde saat 19.30'a kadar basın toplantısını ertelediler ama oraya 10-15 civarında milletvekili katıldı. 500'le 750 arasında da vatandaş veya partilileri katıldı. Dolayısıyla CHP'nin ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun mantığında, mantalitesinde muhalefet anlayışında sadece kaos üretmek var, sadece yıkıcılık yapmak var. Ülkeye bir şey katmak gibi bir derdi söz konusu değil. Bunu çokça denedi. Birkaç ay önce 'Elektrik faturasını ödemeyeceğim' derken de aslında bunu denemek istemiştir. O zaman da 'Faturayı ödemeyeceğim' dediğinde öncelikle kendi teşkilatının, milletvekillerinin ona eşlik edeceğini, ona destek vereceğini düşündü ama hiç kimse destek vermeyince daha sonra bireysel bir eylemmiş gibi o eylemi dönüştürmek zorunda kaldı. Bu sefer de aynı kaos planı boşa çıkmıştır."

Bölge Gündem Editör Ekibi
Haberler, Son Dakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT