1. HABERLER
  2. İÇ HABERLER
  3. Muhittin Böcek'ten güzel haber! Yoğun bakımdan çıkarıldı, servise alındı

Muhittin Böcek'ten güzel haber! Yoğun bakımdan çıkarıldı, servise alındı

Koronavirüs salgınına yakalanan Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek'in yoğun bakımdan çıkarılarak normal servise alındı.

Muhittin Böcek'ten güzel haber! Yoğun bakımdan çıkarıldı, servise alındı

17 Ağustos'ta koronavirüs testi pozitif çıkan ve özel bir hastanede tedavi altına alınan Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek'in sağlık durumunda yeni bir gelişme yaşandı. Durumunun kötüleşmesi üzerine 7 Eylül'de kadarastım rahatsızlığı ve akciğerlerindeki yırtılma nedeniyle tedbir amaçlı uyutulan Böcek, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın isteği üzerine Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilmişti. Burada, Böcek'in önce entübe işlemi bitirilmiş solunum kaslarındaki rahatsızlık nedeniyle daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi uygulanmıştı.

MUHİTTTİN BÖCEK SAĞLIK DURUMU NASIL?

Durumumu iyi giden ve 64 gündür yoğun bakımda tedavisi süren Muhittin Böcek'in yoğun bakımdan çıkarıldığı ve normal servise alındığı aktarıldı.

SAĞLIK DURUMUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPILACAK

Öte yandan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, bugün saat 11.30'da düzenleyeceği toplantıda, Başkan Böcek'in genel sağlık durumuyla ilgili açıklama yapacak.

Muhittin Böcek'ten güzel haber! Yoğun bakımdan çıkarıldı, servise alındı

MUHİTTİN BÖCEK KİMDİR? KAÇ YAŞINDA? NERELİ?

1962 yılında Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Antalya’da tamamladı. Yükseköğrenimini Halkla İlişkiler ve İktisat bölümlerinde tamamladı. 25 yıllık siyasi tecrübesini Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans mezuniyeti ile taçlandırdı.

Vatani görevini Samsun Askeri Hastanesi’nde yapan Muhittin Böcek, yaşamı boyunca zirai üretim, ulaşım ve turizm gibi sektörlerde faaliyet gösterdi. Gençlik yıllarından itibaren aktif siyasetin içinde yer aldı ve 1994 - 1999 yılları arasında Anavatan Partisi Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürüttü.

18 Nisan 1999 tarihinde yapılan seçimlerde Anavatan Partisi Konyaaltı Belediye Başkan Adayı oldu ve yüzde 27 oy alarak seçildi. Kentleşme adımları atan Konyaaltı İlçesi’ne çağdaş ve modern bir vizyon kazandıran 5 yıllık başarılı çalışma döneminin ardından, 28 Mart 2004 Yerel Seçimleri’nde bu kez Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday oldu ve ikinci döneminde %50’nin üzerinde oy alarak yeniden seçildi.

Konyaaltı Belediyesi’ndeki başarılı çalışmaların ardından, 29 Mart 2009’da %60 oy oranıyla bir kez daha halkın seçimi olmayı başardı. 30 Mart 2014 seçiminde bir ilke imza atarak Antalya Merkez’de dört dönem üst üste seçim kazanan ilk belediye başkanı olma başarısını gösterdi.

Muhittin Böcek'ten güzel haber! Yoğun bakımdan çıkarıldı, servise alındı

Siyaset hayatı boyunca 4 dönem Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığı görevinde bulunan Muhittin Böcek, aynı zamanda Batı Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (BATAB), Konyaaltı Turizm Eğitim ve Kültür Vakfı (KONTEV) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Konyaaltı Kent Konseyi Başkanlığı görevlerine de devam etmektedir.

Geçirdiği 20 yıllık başarılı siyaset hayatının ardından en büyük sevdam dediği ve “Ben Bu Şehre Aşığım” isimli kitabını kaleme aldığı Antalya için 2019 Yerel Seçimlerine Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olan Muhittin Böcek,  yüzde 50,62 oranında oy alarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

KAÇ YAŞINDA? NERELİ?

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde dünyaya gelen Muhittin Böcek, 58 yaşındadır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT