1. HABERLER

  2. PENDİK

  3. Murat Türkyılmaz "Aday Değilim" dedi. Peki Kime Destek Veriyor?
Murat Türkyılmaz "Aday Değilim" dedi. Peki Kime Destek Veriyor?

Murat Türkyılmaz "Aday Değilim" dedi. Peki Kime Destek Veriyor?

Adı ilçe başkanlığı için konuşulan ve Bu gün İl Başkanlığına diğer adaylarla beraber çağıralan Murat Türkyılmaz dan bölgenin gündemini tutan hızlı bir şekilde siz okuyucularına duyuran Bölge gündem gazetesine önemli açıklamalar yaptı. Bu düşünce ve görüşlerini il başkanlığında yapılan görüşmelerde partisinin yetkili kişileri ilede paylaştığını belirten Murat Türkyılmaz'ın :

işte o açıklaması.

 

htmlimage

Teşkilatçılık “ben” değil “biz” diyebilmektir.

Pendik teşkilatımız inşallah 16 Kasım’da gerçekleştireceğimiz kongre ile AK Parti olarak 2002’de başlattığımız kutlu yolculukta davamızı 2023 hedeflerine taşıyacak Pendik kadrolarını seçecek.

Pendik AK Parti teşkilatı köklü bir geleneğe sahip bir teşkilattır, geçmişinde meşveret ve istişareye ne kadar önem verdiğine dair birçok örnek bulabilirsiniz. AK Parti’de kongreler istişaredir, bir makam yarışı değil hayırda yarışma motivasyonuyla gerçekleştirilir. Bu sebeple kongre sürecinde birçok ismin ortaya çıkmasını teşkilatta yaşanan bir kaos olarak yorumlayanlar ve bunu temenni ederek köşelerinde ellerini ovuşturanlar, 16 Kasım sonrasında başlarını öne eğeceklerdir, bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Sürecin başından beri ilçe başkanlığı makamına talip olmadığımızı değişik vesilelerle birçok ortamda ifade etmemize karşın, temayülde şahsımıza gösterilen teveccühün bir neticesi olarak, il teşkilatımızın ve genel merkez teşkilatımızın davetine icabet ettik. Bu vesileyle kongre süreciyle ilgili fikir ve düşüncelerimizi üst düzeyde ifade etme fırsatı bulduk.

Adsız

Yeni Türkiye, Yeni Pendik!

Bu ideali gerçekleştirmeye en yakın isim Erkan Gül kardeşimdir.

Yeni Türkiye yolunda yeni bir heyecan ve aşkla, geleneğin tecrübelerini ihmal etmeden, Yeni Pendik idealini gerçekleştirme görevini, Erkan Gül kardeşimin omuzlayabileceğini tüm görüşmelerimizde açık yüreklilikle ifade ettik. Bu kanaatim, aday olan diğer kardeşlerimizin bu göreve layık olmadığı anlamına gelmesin, bugüne kadar siyasetin doğası gereği yaşanan düşünce ayrılıklarının hiçbirinde Erkan Gül kardeşim yer almamıştır, 6 yıldır başarıyla sürdürdüğü gençlik kolları başkanlığı süreci buna şahittir. Kendisinin ilçe başkanlığı görevini; ötekileştirici değil kuşatıcı bir üslupla sürdüreceğine duyduğumuz inanç bizi böyle düşünmeye sevk etmiştir.

Aday olduğunu açıklayan Murat Kaya da geçtiğimiz günlerde Erkan Gül kardeşimiz hakkında ki olumlu kanaatlerini ifade etmişti, kendisinin gösterdiği bu hassasiyet ve erdemli duruş hepimizin takdirini kazanmıştır.

Zor zamanda konuşmak “siyaset” değil fedakârlık ister.

Teşkilatımız ve kamuoyunda, davamıza zarar verecek bir algı oluşmaması adına bu açıklamayı, şahsi mesuliyetimin gereği olarak yapmak zorundaydım. Bu teşkilat, bu hareket; bugüne kadar yanlış üzere ittifak etmemiştir, 16 Kasım’da da en doğru kararı verecektir ve kongre delegelerimizin vereceği karara hepimiz saygı duyacağız. 16 Kasım’da, 2015 seçimleri için birlik ve beraberlik içinde inşallah güzel bir başlangıç yapmış olacağız.

Kazanan her zaman olduğu gibi yine davamız ve kardeşlik hukukumuz olacaktır.

Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin, makam ve mevki uğruna verilen imtihanlarda tüm kardeşlerimizi âli ve galip eylesin.

Tüm kardeşlerime hürmet ve muhabbetle arzederim. Av. Murat Türkyılmaz

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum