1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Musa Bangura'ya Pendik'te Büyük İlgi

Musa Bangura'ya Pendik'te Büyük İlgi

500’ü papaz on binlerce kişiyi İslam ile tanışmasına vesile olan eski papaz Musa Bangura İnsani Yardımlaşma Vakfı (İHH) Pendik Temsilciliği ev sahipliğinde Pendiklilerle bir araya geldi.

Musa Bangura'ya Pendik'te Büyük İlgi

 Üst üste gördüğü rüya üzerine Müslüman olmayı tercih ettiğini belirten Bangura, "Allah bana kendimi karanlıktan kurtarmam için yardım etti." dedi.

500’ü papaz on binlerce kişiyi İslam ile tanışmasına vesile olan eski papaz Musa Bangura İnsani Yardımlaşma  Vakfı (İHH) Pendik Temsilciliği ev sahipliğinde Pendiklilerle bir araya geldi.  

Konferansa Pendikliler  yoğun ilgi gösterince Musa Bangura’yı dinlemeye gelen kalabalık salona sığmadı. Konferansı takip etmek isteyen yoğun genç  kalabalık, konferansı yerlerde hatta konferans salonun dışında  takip etti.

İHH  Pendik Şube Başkanı Av. Serdar Pehlivanın ev sahipliğinde gerçekleştirilen konferansa, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Vahap Doğan’da katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Şube başkanı Av. Serdar Pehlivan,  “Bizler bu programı yapma kararını aldığımızda 36 saatimiz vardı.  Dolayısıyla kısıtlı imkanlarla bu salonu ayarlayabildik. Hakkınızı helal edin.” ifadelerinde bulundu.

Üst üste gördüğü rüya üzerine Müslüman olmayı tercih ettiğini belirten Bangura, "Allah bana kendimi karanlıktan kurtarmam için yardım etti. Mutluyum, şanslıyım çünkü Müslüman oldum" dedi.

Türkiye ve İHH’nın yardımlarıyla Ülkesinde WHY İSLAM (Neden İslam) adını taşıyan bir örgüt kurduğunu aktaran Bangura,  burada da binlerce kişinin İslam ile tanışmasına vesile olduğunu, Ülkesinde Türkiye’ye süper güç olması  yolunda sürekli dua ettiklerini söyledi.

img_8179.jpg

(Bu konuşmasında Bangura izleyenlerden yoğun alkışla destek aldı.)

Sierra Leone’de yaşadığını ve fakir bir ülke olduğunu da aktaran Bangura, Amerika ve batı ülkelerden yardım geldiğini fakat bu yardımların kalpten değil, oradaki Müslümanların aklını çelmek için olduğunu,  Türkiye veya İHH yardım ederken bu tarz düşünceler içinde olmadığını sadece insan olduğu için yardım ettiğini dile getirdi. -

Haber: Yusuf SARAY

img_8164.jpgimg_8189.jpgimg_8196.jpgimg_8204.jpgimg_8225-001.jpgimg_8239.jpgimg_8246.jpgimg_8250.jpgimg_8251.jpg

 

HABERE YORUM KAT