1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mutluluk Getiren Projeye Devam

Mutluluk Getiren Projeye Devam

“Aktifiz Toplumun İçindeyiz”in bu yılki açılış toplantısı Green Park’ta yapıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Yaman: “Engelli çocukların mutluluğuna şahit olduk.” diyerek projeye desteklerinin süreceğini söyledi.

Mutluluk Getiren Projeye Devam

“Çocukların mutluluğuna şahit olduk”

 “Aktifiz Toplumun İçindeyiz”in bu yılki açılış toplantısı Green Park’ta yapıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Yaman: “Engelli çocukların mutluluğuna şahit olduk.” diyerek projeye desteklerinin süreceğini söyledi.     

Engelli çocukların toplum hayatına karışması amacıyla 2013 yılında hayata geçen “Aktifiz Toplumun İçindeyiz” Projesinin bu yılki açılış toplantısı Green Park Otel’de yapıldı. Proje ortakları Pendik Belediyesi, Pendik Kaymakamlığı, Gedik Üniversitesi, proje destekçisi İstanbul Kalkınma Ajansı yetkilileri ile engelli ve ailelerinin katıldığı programda  “Aktifiz Toplumun İçindeyiz” Projesi başlangıcından günümüze ele alınarak konuklara anlatıldı.

Projeye katılan çocuk sayısı 200’ü buldu

Gedik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Dilara Özer, projeyle ilgili bir sunum yaptı. Özel gereksinimli çocuklara yönelik geliştirdikleri “Aktifiz Toplumun İçindeyiz” Projesinin oldukça verimli bir şekilde sürdüğünü belirten Özer, projeye katılan çocuk sayısının 200’ü bulduğunu ifade ederek “Bu çocuklar, spor becerileriyle topluma uyum sağlayabiliyor. Ailelerin de katılımıyla yapılan derslerimiz oldukça verimli geçiyor.” şeklinde konuştu.

“Hep birlikte çok daha güzel işlere imza atacağız”

Programa Pendik Belediyesinden Başkan Yardımcıları Cevat Yaman ve Sami Divleli de katıldı. Belediyenin projeye olan desteğiyle ilgili bilgi veren Başkan Yardımcısı Cevat Yaman engellilerle ilgili çok sayıda etkinlik ve projeye destek verdiklerini, içlerinde belki de en anlamlısının  “Aktifiz Toplumun İçindeyiz” projesi olduğunu belirterek “Bu projeyle şahit olduk ki çocuklar çok mutlu. Onların mutluluğu için bu projeyle desteğimiz sürecek. Hep birlikte çok daha güzel işlere imza atacağız.” dedi.   

Bremen mızıkaçıları büyüledi

Açılış töreni öncesi engelli ve aileleri için sürpriz bir gösteri düzenlendi. Tamamı engellilerden oluşan Bremen Mızıkacıları enstrümanları ve sesleriyle izleyenlere mini bir konser verdi. Birbirleriyle uyumlu şekilde ardı ardına performanslarını sergileyen grup, konser sonunda büyük alkış aldı. Öte yandan bir diğer gösteriyi de “Aktifiz Toplumun İçindeyiz” çocukları yaptı. Program sonunda sahne alan çocuklar akranlarıyla birlikte dans ederek yeteneklerini gösterdi.

Neler yapılıyor?

0-29 yaş arasında özel gereksinimli çocuklar için geliştirilen  “Aktifiz Toplumun İçindeyiz” Projesi kapsamında bir bölümü Aktif Yaşam Merkezi olarak değerlendirilen Dolayoba Spor Kompleksi’nde engelli çocuklar için farklı etkinlikler düzenleniyor. Gedik Üniversitesi’nden öğretmenlerin eğitimci olarak görev aldığı Aktif Yaşam Merkezi’nde çocuklara ailelerinin de katıldığı jimnastik, dans ve duyu eğitimi gibi dersler veriliyor.

HABERE YORUM KAT