1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Neco kimdir? Gerçek adı ne? Neco'nun şiddet uyguladığı karısı İdil Erke kimdir?

Neco kimdir? Gerçek adı ne? Neco'nun şiddet uyguladığı karısı İdil Erke kimdir?

Neco olarak tanınan, Tahir Nejat Özyılmazel kendisinden 25 yaş küçğk eşi İdil Erke'ye şiddet uyguladığı gerekçesiyle 3 ay uzaklaştırma kararı aldı. Neco kimdir? Gerçek adı ne? İdil Erke kimdir? Neco eşi idil Erke'ye şiddet mi uyguladı?

Neco kimdir? Gerçek adı ne? Neco'nun şiddet uyguladığı karısı İdil Erke kimdir?

2008 yılında kendisinden 25 yaş küçük olan eşi İdil Erke ile evlenen ünlü sanatçı Nejat Özyılmazel (Neco), eşine şiddet uyguladığı gerekçesiyle mahkemelik oldu. Yaklaşık 2 yıldır evliliklerinde çatlaklar oluşan Neco’nun geçtiğimiz yıl eşi Erke’yi darp ettiği iddia edildi. Yaşanan olayda İdil Erke’nin gözünden, göğsünden ve elinden yaralanarak hastanelik olduğu öğrenildi. Olayın ardından eşi Neco’dan şikayetçi olarak darp raporu alan Erke’nin daha sonra şikayetinden vazgeçtiği ortaya çıktı. Olayın adliyeye intikal etmesi nedeniyle suçun işlendiğini sabit gören adli makamlar Neco’ya 1 ay evden uzaklaştırma ve TCK’nın 86/2 maddesi gereğince kasten yaralama suçundan para cezası verdi.

Neco kimdir? Gerçek adı ne? Karısına şiddet uygulayan Neco'ya uzaklaştırma kararı

3 AY EVDEN UZAKLAŞTIRMA KARARI

Bu olaydan sonra Neco’nun 1 yıl boyunca eşi Erke’ye psikolojik şiddet uygulayarak tehdit ettiği iddia edildi. Bu duruma daha fazla dayanamayan Erke, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek şikayetçi oldu. Olayın mahkemeye taşınmasının ardından savcılık talebiyle şarkıcı Neco’ya 3 ay daha evden uzaklaştırma cezası verildi.

Neco kimdir? Gerçek adı ne? Karısına şiddet uygulayan Neco'ya uzaklaştırma kararı

AYNI EVDE KALIYORLAR

Öte yandan İdil Erke’nin yeniden fiziksel şiddet görme endişesi ile boşanma davası açmaya hazırlandığı öğrenildi. Neco’nun eşi idil Erke ile aynı evde kalmayı sürdürdüğü, ayrı odalarda yaşadıkları ve haksız maddi talep de bulunduğu da iddia edildi.Konuyla ilgili olarak telefonla ulaşılan Erke’nin Avukatı Ömer Kayran, yaşanan olayla ilgili ayrıntılı bilgi veremeyeceğini ifade ederek “Müvekkilimin hakları gizlidir. Kendisinin bilgisi olmadan konuyla ilgili açıklama yapamam” dedi.

Neco kimdir? Gerçek adı ne? Karısına şiddet uygulayan Neco'ya uzaklaştırma kararı

NECO KİMDİR? GERÇEK ADI NE?

hir Nejat Özyılmazel veya Neco (d. 1948, Yozgat), Türk şarkıcı ve oyuncudur.

Pertevniyal Lisesi mezunudur. Türkiye Millî Olimpiyat Komitesi üyesidir ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nde birçok kez yöneticilik yapmıştır. 20 Ocak 1975'te Oya Germen ile evlenmiştir. Bu evliliğinden iki kızı vardır: 15 Ağustos 1978 doğumlu Zeynep ve 24 Ekim 1979 doğumlu Ayşe. Neco, 12 Ekim 2007'de Oya Germen'den boşanmış ve 13 Nisan 2008'de İdil Erge'yle evlenmiştir. Bu evlilikten 10 Kasım 2008 doğumlu Leyla doğmuştur. Yakın bir zamanda oğlu olmuştur. Oğlunun ismi Ali Nejattır. Neco oğluna kendi ismini vermiştir. 2002-2004 tarihleri arasında üç sezon Tatlı Hayat adlı TV dizisinde Türkân Şoray, Haluk Bilginer ve Çolpan İlhan'la oynamıştır. Sanatçının ayrıca iki de filmi vardır.

Neco kimdir? Gerçek adı ne? Karısına şiddet uygulayan Neco'ya uzaklaştırma kararı

İDİL ERKE KİMDİR?

Neco’dan (Nejat Özyılmazel), ikinci defa şiddet ve darp gördüğü iddiasını ileri sürerek savcılığa suç duyurusunda bulunan İdil Erge, Edremitli zengin bir ailenin kızıdır. Hayatını Bodrum’da devam ettiren İdil Erge, bir seramik şirketinin ortaklarındandır. 2008 tarihi itibariyle 33 yıl boyunca evliliğini sürdürdüğü eşi Oya German’dan ayrılan Neco ile hayatlarını birleştirmiştir. Nejat Özyılmazel’le olan evliliğinden 2 çocuğu bulunan İdil Erke, eşinden 25 yaş büyük olmakla birlikte ondan gördüğü şiddet ve darp gerekçesiyle 10 yıl boyunca devam ettirdiği evliliğini noktalama kararı almıştır. Neco, İdil Erke ile beraber ikinci defa nikâh masasına oturmadan önce , ''60 yaşında bir sevgi yakalamışım. Daha kaç yıl yaşayacağımı da bilemiyorum. Bunun keyfini sürmek istiyorum'' şeklinde ifadelere yer vermişti.

Neco kimdir? Gerçek adı ne? Karısına şiddet uygulayan Neco'ya uzaklaştırma kararı

HABERE YORUM KAT