1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Neslican Tay, son yolculuğuna uğurlandı

Neslican Tay, son yolculuğuna uğurlandı

Milyonların kansere karşı verdiği mücadeleyle tanıdığı, özellikle de kanser hastalarına umut olan Neslican Tay'ın dayısı Neslican'ın son ana kadar bilincinin açık olduğunu belirtti.

Neslican Tay, son yolculuğuna uğurlandı

Neslican Tay, üniversite sınavına günler kala kansere yakalandığını öğrenmişti. Neslican Tay hastalığı sebebiyle sol bacağını kaybetmiş ve kansere karşı yaşama tutunma anlamında birçok hastaya rol model olmuştu.

Neslican Tay, 4 defa kansere yakalansa da hayat enerjisini hiçbir zaman yitirmeyip videolar ve konferanslarla kanser hastalarına umut aşılamıştı.

Neslican Tay, son kez yakalanladığı kansere karşı verdiği mücadeleyi ise maalesef kaybetti. Tedavi için yattığı hastanede durumu ağırlaşan Tay, geçtiğimiz cuma akşamı çoklu organ yetmezliğinden hayatını kaybetti.

Neslican Tay, son yolculuğuna uğurlandı

"SON ANA KADAR SAVAŞTI"

Neslican Tay'ın dayısı Ömer Yazıcı, genç kızın son ana kadar hastalıkla mücadele ettiğini ifade etti ve şunları söyledi; "Merak edenler için söylüyorum: Neslican son nefesine kadar bilinçliydi. Doktorlar uyutmadığı zamanlarda bilinçliydi, tepki veriyordu, konuşamıyordu ama işaretlerle bizi duyduğunu belli ediyordu. Bundan son ana kadar savaştığını anlıyoruz. Zaten "savaşarak öleceğim" diyordu. Savaşarak öldü. Aslanlar gibi mücadelesini yaptı, takdiri ilahi. Neslican'ın bedenini birazdan toprağa vereceğiz ama ruhunu yaşatacağız. "

NESLİCAN TAY, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Sol bacağının kesilmesine neden olan kanser hastalığına karşı verdiği mücadele ile tanınan ve dün İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Neslican Tay, Rize’de son yolculuğuna uğurlandı.

Türkiye genç bir cesur yüreğini kaybetti. Neslican Tay son yolculuğuna uğurlandı. Rize'de Sahil Camisi'nde düzenlenen cenaze töreni öğle namazına müteakip yapıldı.

Neslican Tay, son yolculuğuna uğurlandı

Neslican Tay, son yolculuğuna uğurlandı

Neslican Tay, son yolculuğuna uğurlandı

HABERE YORUM KAT
2 Yorum