1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Nihat Özdemir TFF başkanlığına aday olduğunu resmen açıkladı

Nihat Özdemir TFF başkanlığına aday olduğunu resmen açıkladı

Nihat Özdemir, Haziran ayında yapılacak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda başkan adayı olacağını açıkladı.

Nihat Özdemir TFF başkanlığına aday olduğunu resmen açıkladı

Ankara'da 1 Haziran'da yapılacak olan TFF Olağan Seçimli Genel Kurulu öncesi çalışmalar hızlanıyor. Bu sürede başkan adayları da ortaya çıkmaya başladı.

Yıldırım Demirören federasyonunda görev yapan eski Fenerbahçe yöneticisi Nihat Özdemir, TFF başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

3.  Lig Kulüp Başkanları’nı ağırladığı yemekte TFF başkan adaylığını açıklayan Nihat Özdemir, "Benim de görev yaptığım Yıldırım Demirören başkanlığındaki federasyonumuz başarılı işler yaptı. Bir çok ilke imza attık. Yeni gelecek federasyon da bayrağı daha yukarılara taşıyacak. Ben ve arkadaşlarım bu konuda üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz" ifadelerini kullandı.

Nihat Özdemir TFF başkanlığına aday mı? Nihat Özdemir kimdir?

NİHAT ÖZDEMİR KİMDİR? ASLEN NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

5 Nisan 1950 tarihinde Diyarbakır'da dünyaya gelen Nihat Özdemir, ilk ve orta eğitimini Diyarbakır'da tamamladıktan sonra Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nden Makine Mühendisi olarak mezun oldu.

1973-1975 yılları arasında Ege Üniversitesi Endüstri Bölümü'nde Master yapan Özdemir, 1976 yılında Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.yi kurdu. Özdemir, 2002-2004 yılları arasında Türkiye Müteahhitler Birliği’nin Başkanlığı’nı yaptı.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nde 17 yıl başkanvekilliği görevinde bulunan Nihat Özdemir bu görevinden 2011 yılında istifa etti.

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’nın hissedarı olan Nihat Özdemir iki çocuk babasıdır.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT