1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Nöbet çıkışı dehşeti yaşadı! Hemşirenin yaşadığı korkunç anların detayları ortaya çıktı

Nöbet çıkışı dehşeti yaşadı! Hemşirenin yaşadığı korkunç anların detayları ortaya çıktı

İzmir Tire'de, eski kocasının barışma teklifini reddeden bir hemşire gözü dönmüş eski eşi tarafından sokak ortasında yaklaşık 30 yerinden bıçaklandı. İki çocuk annesi talihsiz hemşire ağır yaralandı, ilk müdahale görevli olduğu hastanede yapılırken sonrasında İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Nöbet çıkışı dehşeti yaşadı! Hemşirenin yaşadığı korkunç anların detayları ortaya çıktı

Olay, İzmir Tire'de meydana geldi. Eski eşi Günay Alkan'ın sokak ortasında bıçakladığı hemşire Fatma Tüfenkçi’nin, tedavisi Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam ediyor.

Türk Sağlık Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Barış Koçak, Tüfenkçi'nin sağlık durumuna ilişkin bilgi verdi. Koçak, Tüfenkçi’nin nöbet çıkışı hastanenin önünde Alkan tarafından bıçaklandığını söyledi.

Koçak, "Meslektaşımız mesai bitiminde yaklaşık 30 yerinden bıçaklanarak, yaralandı. Şu anda doktorlardan öğrendiğimiz kadarıyla genel sağlık durumu, bu kadar bıçaklanma olayının ardından ne kadar iyi olabilirse o kadar iyi. Çok net bir şey söyleyemiyorlar ama bilinci yerinde, tepki veriyor" dedi.

UZAKLAŞTIRMA KARARI OLDUĞU İDDİA EDİLDİ!

Hayati tehlikesinin bulunmadığını da belirten Barış Koçak, Alkan’nın uzaklaştırma kararının bulunduğunu öne sürerek, "Eski eşi tarafından daha önce de böyle bir tehdit yaşamış, savcılığa suç duyurusunda bulunmuş ve polis koruması verilmiş. Fakat eski eşi intikam duygusu ile gelip arkadaşımızın yolunu nöbet çıkışı keserek, kendisini bıçaklamış. Üzgünüz. Kadına şiddet, sağlıktaki şiddet olayları konusunda yeterli yaptırımlar uygulanmadıktan sonra, ne yazık ki böyle şeylerle karşılaşmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Fatma Tüfenkçi’nin nefes alabilmesi için dışarıdan oksijen verildiğini de aktaran Barış Koçak, "Olay hastane çıkışında yaşandı, o nedenle beyaz kod uygulamasına girip girmediğine bakacağız. Biz sendika olarak bu olayın takipçisi olacağız" dedi.

Gözaltına alınan cani koca ifadesin ardından Tire Adliyesine gönderildi. Günay A., "Eşinizi niye bıçakladınız?" sorusuna “Çok sevdiğim için” yanıtını verdi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT