1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Öğrencilerden Anlamlı Yardım

Öğrencilerden Anlamlı Yardım

İstanbul Pendik’te bulunan Orhan Sinan Hamzaoğlu Ortaokulu öğrencileri, Bitlis’in Ahlat ilçesindeki Alpaslan ve Fatih ilkokul ile ortaokulu öğrencileriyle gönül köprüsü kurarak giyim ve kırtasiye yardımında bulundu.<

Öğrencilerden Anlamlı Yardım

İstanbul Pendik'te bulunan Orhan Sinan Hamzaoğlu Ortaokulu öğrencileri, Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Alpaslan ve Fatih ilkokul ile ortaokulu öğrencileriyle gönül köprüsü kurarak giyim ve kırtasiye yardımında bulundu.

İstanbul'dan gönderilen giyim ve kırtasiye malzemeleri, Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden, Şube Müdürü Sadrettin Peker, Alpaslan İlköğretim Okulu Müdürü Ünal Gürbüz, Fatih İlköğretim Okulu Müdürü Şirin Gülsar ve Alpaslan İlköğretim Okulu Aile Birliği Başkanı Yusuf Bahar tarafından öğrencilere dağıtıldı. Dağıtım programında sonra konuşan Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden, doğu ve batıdaki öğrenciler arasında oluşan gönül köprüsünün çok anlamlı ve mutluluk verici olduğunu söyledi. Özden; " İstanbul Pendik'te eğitim öğretim gören öğrenciler, Ahlat'taki akranlarını düşünüp giyim ve kırtasiye malzemesi göndermişler. Bu duyarlı ve örnek davranışları için kendilerini kutluyorum. Bu tür organizasyonlar ve gönül birliktelikleri eğitim öğretime olumlu katkılar sağlıyor" dedi.

Alpaslan İlköğretim Okulu Müdürü Ünal Gürbüz ise, yardım kampanyasında Alpaslan ve Fatih ilk ve ortaokulunda eğitim gören 68 öğrenciye ayakkabı ile kaban, bazı öğrencilerin isteğine göre giyim yardımı ve bütün öğrencilere de kırtasiye yardımı yapıldığını belirtti. Gürbüz, "Bu yardım kampanyasına vesile olan Okul Aile Birliği Başkanı Yusuf Bahar'a, yönetim kurulu üyesi Şeyda Çakman'a, hemşehrimiz Mehmet Ertekinoğlu'na ve ayrıca sosyal yardım statüsünde emeklerini ve sevgilerini bizimle paylaşan İstanbul Pendik'teki Orhan Sinan Hamzaoğlu Ortaokul Müdürü Cemal Kapan'a, yardım kampanyasını düzenleyen 6'ncı sınıf öğrenci ve velilerine, katkılarından dolayı emekli öğretmen ve ayrıca öğrenci velisi olan Pınar Hanıma, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mutluk Özden ve Şube Müdürümüz Sadrettin Peker'e bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyoruz. Bu onurlu paylaşımlarını unutmayacağız" dedi.

Alpaslan İlköğretim Okulu Müdürü Ünal Gürbüz ise, Fatih İlkokulu ile sosyal yardımlaşma ve diğer konularda her zaman işbirliği içerisinde olacaklarını ve bu tür organizasyonları devam ettireceklerini sözlerine ekledi. - BİTLİS

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.