1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Okullar açılmasıyla "İlk Ders 15 Temmuz" olacak

Okullar açılmasıyla "İlk Ders 15 Temmuz" olacak

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) geçen yıl başlattığı ve her yıl okulların açıldığı ilk hafta kutlanacak "15 Temmuz'u Anma haftası"' kapsamında, öğrencilere 15 Temmuz Milli İrade Destanı'nı anlatan kitapçıklar da dağıtılacak.

Okullar açılmasıyla "İlk Ders 15 Temmuz" olacak

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) geçen yıl başlattığı ve her yıl okulların açıldığı ilk hafta kutlanacak "15 Temmuz'u Anma haftası"' kapsamında, öğrencilere 15 Temmuz Milli İrade Destanı'nı anlatan kitapçıklar da dağıtılacak. Kitapçıkta bu sene sürpriz olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaleme aldığı metin de yer aldı. Öğrencilere "İstikbalimizin teminatı sevgili çocuklar" diye hitap eden Erdoğan, şunları kaydetti:

Sizler, 15 Temmuz gecesi vatanımız, demokrasimiz ve bağımsızlığımız için canlarını hiçe sayarak büyük bir kahramanlık destanı yazan aziz milletimizin evlatlarısınız. Anneleriniz, babalarınız, ağabeyleriniz, ablalarınız ülkemizin yaşadığı en büyük ihanet girişimlerinden birini, ellerinde bayrakları, dillerinde duaları, mertlik ve cesaretleri ile hezimete uğratarak tarihe geçtiler. Ferdi olmaktan her zaman gurur duyacağınız bu millet, 15 Temmuz darbe girişimi karşısında tıpkı bin yıl önce Malazgirt'te, 7 asır önce Söğüt'te, 5 asır önce İstanbul'da, 1 asır önce Çanakkale'de, Dumlupınar'da olduğu gibi vatanına canı pahasına sahip çıktı.

15 Temmuz, tarihimizdeki kahramanlık silsilesinin son halkasıdır. Bu tarih, yıllardır darbelerin, müdehalelerin, vesayetin pençesinde kıvranan bu asil milletin yeniden şahlanışının, dirilişinin adıdır. O gece ülkemizin dört bir yanında şahit olduğumuz bu bilinç ve ruh diri olduğu müddetçe devletimizi ve milletimizi hedef alanlar, asla amaçlarına ulaşamayacaklardır.

Böyle bir milleti, vatanı ve iradesini korumak için canını dahi feda etmeyi göze alan bir toplumu durduracak, geri adım attıracak dünyada hiçbir kuvvet yoktur. İnancın ve azmin önünde hiçbir engel duramaz.

Bu ülkenin size ihtiyacı var. Şimdi çalışma zamanı. Önce Türkiye'yi 2023 hedeflerine ulaştıracak, ardından da sizlerin çabası ile 2053 ve 2071 vizyonlarımızı hayata geçireceğiz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.