1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. Ömer Lütfü Avşar kimdir? Nereli ve kaç yaşında? | İlk partisiz cumhurbaşkanı aday adayı Ömer Lütfü Avşar Twitter hesabı nedir?

Ömer Lütfü Avşar kimdir? Nereli ve kaç yaşında? | İlk partisiz cumhurbaşkanı aday adayı Ömer Lütfü Avşar Twitter hesabı nedir?

2023 yılında yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimi için ilk partisiz aday adayı Ömer Lütfü Avşar, 13. Cumhurbaşkanı'nı belirleyecek seçimde partisiz aday adayı olduğunu açıkladı. Peki Ömer Lütfü Avşar kimdir? | İlk partisiz cumhurbaşkanı aday adayı Ömer Lütfü Avşar nereli ve kaç yaşında? İşte detaylar.

Ömer Lütfü Avşar kimdir?  Nereli ve kaç yaşında? | İlk partisiz cumhurbaşkanı aday adayı Ömer Lütfü Avşar Twitter hesabı nedir?

Ömer Lütfü Avşar, yaptığı basın toplantısında "önümüzdeki seçimlerde Türkiye Cumhuriyeti Devleti 13. cumhurbaşkanı olmak için çalışmalarıma başladım" dedi.  Ömer Lütfü Avşar bu açıklaması sonrası Twitter'da trend topic oldu.  Bu kapsamda Ömer Lütfü Avşar kimdir? | İlk partisiz cumhurbaşkanı aday adayı Ömer Lütfü Avşar nereli ve kaç yaşında? sorularının yanıtı merak konusu oldu. İşte ayrıntılar...

ÖMET LÜTFÜ AVŞAR KİMDİR? NERELİ VE KAÇ YAŞINDA

Ömer Lütfü Avşar, 1966 yılı Kırıkkale doğumludur. 54 yaşındadır. Ömer Lütfü Avşar, aslen Hatay/Belenli'dir. ilk ve orta öğrenimini Kırıkkale'de tamamlamıştır.

1983 yılında kayıt olduğu Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1989 yılında mezun olduktan sonra askerlik vazifesini takiben, Ankara Barosu'nda stajını tamamlamıştır, kazanmış olduğu hakimlik sınavı sonrası memuriyet atamasından istifa edip, Ankara Barosu'na bağlı serbest avukatlık yapmaya başlamıştır. 30 Ağustos 1992 tarihinden itibaren kurucusu olduğu Avşar Hukuk Bürosu'nda diğer meslektaşlarıyla birlikte çalışmakta ve yine kurucusu olduğu Avşar Yatırım ve Danışmanlık A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır.

Avukatlık mesleğinde Yüce Divan dahil, Adli ve İdari Yargının her derecesinde ve Tahkim süreçlerinde görev yapmış, dönemsel olarak başta enerji sektörü olmak üzere bazı kamu kurumlarının da hukuk danışmanlığını ve vekilliğini ifa etmiştir.

Türk Demokrasi Vakfı genel başkanlığı ile çeşitli vakıf ve derneklerde yönetim kurulu, mütevelli heyet üyeliği ve başkanlığı, Enstitü Dergisi imtiyaz sahipliği yapmış olup halen Hukuk Akademisi Derneği yönetim kurulu başkanıdır.

Çeşitli dergi ve ortak yazım kitaplarda makale ve yazıları yayımlanmıştır.

Evli ve iki evlat babasıdır.

ÖMER LÜTFÜ AVŞAR TWİTTER HESABI NEDİR?

Twitter profilinde biyografi kısmına "Türkiye Cumhuriyeti Devleti 13. Cumhurbaşkanı Adayı" yazan Ömer Lütfü Avşar'ın 16,9bin takipçisi bulunuyor. Avşar'ın Twitter kullanıcı adı: @omerlutfuavsar'dır.

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT