1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Onların gözünden Pendik ödül kazandı

Onların gözünden Pendik ödül kazandı

Onların gözünden Pendik ödül kazandı

Pendik Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü’nün Facebook, Twitter ve İnstagram üzerinden 01-25 Mayıs tarihleri arasında düzenlediği “Benim Gözümden Pendik” Sosyal Medya Fotoğraf Yarışmasının kazananlar belli oldu. 25 günlük sürede Facebook, Twitter ve İnstagram sosyal medya platformlarından birçok Pendik fotoğrafı kullanıcılar tarafından paylaşıldı. Facebook ve İnstagram’da beğeni, Twitter’daysa fotoğrafın atıldığı tweetin retweet sayısı üzerinden yapılan değerlendirmede en çok beğeni ve retweet alan fotoğraflar yarışmada kazananları belirledi. Yarışmanın etkileşim rakamlarıyla bir hayli dikkat çekici. Facebook’ta fotoğrafların beğenisi için oluşturulan albüm 122 bin görüntülenme alarak sayfa beğeni oranının altı katı üzerinde etkileşim aldı. #BenimGözümdenPendik etiketinin Twitter ve İnstagram’da da toplam erişim rakamı 300 bin civarında! Yarışma Pendik’te sosyal medya kullanımının gündelik hayatın bir parçası olduğunu ve insanların Pendik’in en güzel yerlerini fotoğrafladığının en büyük göstergesi oldu.

İşte ilk üçe girenler

Facebook’ta 65 fotoğraf değerlendirmeye alındı. Pendik Belediyesi Facebook Fan Sayfasında oluşturulan albüm üzerinden en çok beğeni alan ilk üç fotoğraf belirlenerek yarışmanın kazananları belirlendi. Yarışmada Facebook’ta hilesiz en çok beğeni alan “Fatih Başerdem” yarışmanın Facebook Etabında birinci oldu. “Merve Bozdaş” ikinci ve “Dursun Palut” da yarışmanın üçüncüsü oldu.

Twitter’da 32 kişinin #BenimGözümdenPendik etiketiyle attığı Pendik fotoğraflarının bulunduğu tweetler değerlendirmeye alınırken “Meryem Güçlü” birinci, “Osmanlıca Yazan Adam” kullanıcı adlı yarışmacı ikinci ve “Betül Kocayel” de üçüncülüğü kazandı. Hile yaparak bot hesaplarla ve retweet satın alınarak yapılan retweet sahipleri diskalifiye edildi.

Yarışmada en çok katılım popüler fotoğraf paylaşım sosyal ağı İnstagram’da gerçekleşti. Yarışmanın İnstagram Etabında #BenimGözümdenPendik etiketiyle 183 fotoğraf en çok beğeniyi alabilmek için kıyasıya yarıştı. En çok beğeni alan fotoğrafların arasında yapılan değerlendirmede “Orkun Tombul” yarışmanın İnstagram birincisi oldu. “Kelleelde” kullanıcı adlı yarışmacı ikinci ve “Merve Nernekli” yarışmanın İnstagram Etabında üçüncü oldu.

Hile yapan kullanıcılar diskalifiye edildi

“Benim Gözümden Pendik” Sosyal Medya Fotoğraf Yarışmasına katılan tüm fotoğrafların en adil şekilde değerlendirilmesi için fotoğraf paylaşanların profilleri, takipçileri ve yarışmaya katıldıkları fotoğrafların kendilerine ait olup olmadıkları detaylı şekilde incelendi. Sadece yarışmalara katılmak için oluşturulan ve bot takipçi, beğeni yapabilme kabiliyetine sahip hesaplar yarışmadan diskalifiye edilerek yarışmanın en adil şekilde değerlendirilmesine özen gösterildi.

Ödüller sahiplerini buldu

Yarışmanın ödül töreni 20 Haziran Cuma günü Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde Pendik Belediye Başkan Yardımcıları Cevat Yaman, Rüstem Kabil ve Ramazan Öztürk’ün katılımıyla gerçekleşti. Ayrıca dereceye giren eserlerin yanı sıra yarışmaya gönderilenler arasından seçilen fotoğraflar da 22 Haziran’a kadar sergilenmeye başlandı. Yarışmada Facebook, Twitter ve İnstagram’da birinci olan fotoğrafların sahiplerine Nikon D3100 fotoğraf makinesi, ikincilere IPad Mini, üçüncülere de Samsung Android işletim sistemli fotoğraf makinesi verildi.

İşte Kazananlar:

Facebook

1. Fatih Başerdem

2. Sümeyye Bozdaş

3. 3. Dursun Palut

Twitter

1. Meryem Güçlü

2. Emir Demirel

3. Betül Kocayel

İnstagram

1. Mehmet Orkun Tombul

2. Oktay Murat Milanlıoğlu

3. 3. Merve Nernekli

ORN_6633

ORN_6636

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.