1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Özlem Tekin kimdir? Özlem Tekin'in şalvarlı köy yaşantısı

Özlem Tekin kimdir? Özlem Tekin'in şalvarlı köy yaşantısı

Bir zamanların ünlü rockçısı Özlem Tekin bir süre önce Bodrum Milas'a taşınmıştı. Özlem Tekin telefon dahil teknolojik aletler kullanmadığından bahsederken en büyük zevkinin atıyla kahveye gidip okey oynamak olduğunu söyledi. Peki yeni organik yaşantısınd

Özlem Tekin kimdir? Özlem Tekin'in şalvarlı köy yaşantısı

Bir zamanların ünlü rockçısı Özlem Tekin bir süre önce Bodrum Milas'a taşınmıştı. Özlem Tekin telefon dahil teknolojik aletler kullanmadığından bahsederken en büyük zevkinin atıyla kahveye gidip okey oynamak olduğunu söyledi. Sürekli şalvar ve terlikle gezdiğini söyleyen Tekin daha önce bu yaşantıyı seçmediğinden şikayetçi Peki yeni organik yaşantısında şalvarıyla dolaşan Özlem Tekin kimdir, kaç yaşındadır? İşte Özlem Tekin'in şalvarlı köy yaşantısı...

Özlem Tekin kimdir? Özlem Tekin'in şalvarlı köy yaşantısı

ÖZLEM TEKİN'İN ŞALVARLI KÖY YAŞANTISI

Rockçı Özlem Tekin, Milas’ta köyde arazi alıp küçük bir ev yaptırdı. Cep telefonu kullanmıyor, köy merkezine atla gidiyor. Özlem Tekin müziğe ara verip 2006’da Bodrum’a yerleşmişti. Posta'dan Hakan Kırarslan'ın haberine göre, 2016’da Küçükbük Mahallesi’nin ‘muhtar azası’ olan şarkıcı bir süre önce Bodrum’u terk etti.Şarkıcı, Muğla- Milas’taki bir köyde ortaya çıktı. 17 dönüm arazi alıp üzerine küçük ve mütevazı bir ev yaptıran Özlem Tekin kız kardeşini de yanına aldı. Yeni hayatı sayesinde gençleştiğini söyledi.

Özlem Tekin kimdir? Özlem Tekin'in şalvarlı köy yaşantısı

ATLA KAHVEYE GİDİYOR

Bir zamanların ünlü rock’çısı yeni yaşamını şöyle anlattı:

“Cep telefonu da dahil olmak üzere hiçbir teknolojik alet kullanmıyorum. Tek eğlencem atımla köy kahvesine gidip okey oynamak. Beş köpeğim, bir at ve eşeğim var. Çiftliğimde mutluyum. Temizliğimi bile kendim yapıyorum. Bütün gün şalvar ve terlikle dolaşıyorum. Keşke bu hayatı daha önce seçseydim.”

Eski rock’çı evinin temizliğini de kendisi yapıyor. Özlem Tekin gün boyunca şalvar ve terlikle dolaşıyor.

Özlem Tekin kimdir? Özlem Tekin'in şalvarlı köy yaşantısı

ÖZLEM TEKİN KİMDİR, KAÇ YAŞINDADIR?

Özlem Tekin (d. 18 Kasım 1971, Kaliforniya), Türk Rock şarkıcısı. Babası dilbilimci ve Türkolog Talat Tekin'in Berkeley Üniversitesi'nde öğrenim görevlisi olması nedeniyle uzun bir süre ABD'de kaldı. İlk öğretime başlamadan önce Türkiye'ye geldi. İlk öğretimi Fransızca eğitim veren Tevfik Fikret Lisesi'nde okudu ve bu süre boyunca piyano dersleri aldı. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda eğitim gördü ve 1992 yılında mezun oldu. Aynı zamanda ABD vatandaşıdır.

Profesyonel sahne çalışmalarına Grup Lokomotif'in üyesi olarak, Seyyal Taner ve Zerrin Özer'e sahnede vokal yaparak başladı. Şebnem Ferah ve Ebru Bank (Eroğlu) tarafından Bursa'da temelleri atılan Volvox grubunda solist ve klavyeci olarak görev aldı. 1994 yılında solo çalışmalarına başlayan şarkıcı 1996 yılının Ocak ayında ilk solo albümü Kime Ne?'yi çıkarmıştır. İkinci albümü Öz'ün ardından sanatçı Laubali ve Tek Başıma albümlerini yayınladı. Remixlerden oluşan Rock'n Coke albümü sponsorlar tarafından konserlerde ücretsiz dağıtılmak üzere basıldı.

Özlem Tekin kimdir? Özlem Tekin'in şalvarlı köy yaşantısı

Mucizeler Komedisi adlı müzikli tiyatro oyununda yer alan şarkıcı 2005 yılında 109876543210 isimli albümünü piyasaya çıkardı. 2006 yılında Cem Yılmaz ile başrolünü paylaştığı Hokkabaz adlı sinema filminde yer aldı. 2006 yılı başında yönetmenliğinini Kartal Çidamlı'nın gerçekleştirdiği,başrolünü Burhan Öcal ile paylaştığı Maçolar adlı dizide rol aldı.Bu dizi 5. bölümden sonra yayından kaldırılmıştır. 2007 yılında Fesupanallah adlı dizide rol aldı. 2007 yılı başında hayran sitesi önderliğinde, Özlem Tekin Bahar Ormanı, Tema Vakfı aracılığıyla oluşturuldu. 8 Ağustos 2008 tarihinde Cem Öcal ile evlendi. 29 Nisan 2010 tarihinde Bana Bi' Şey Olmaz adlı albümünü çıkardı ve ilk klibi bu albümdeki "Yatağım Boş" parçası için çekildi.

Albümleri

    Kargalar (2013, Ateş Müzik)
    Bana Bi' Şey Olmaz (2010, Sony Music)
    109876543210 (2005, İstanbul Plak)
    Tek Başıma (13 Ağustos 2002, İstanbul Plak)
    Laubali (Haziran 1999, İstanbul Plak)
    Öz (28 Şubat 1998, İstanbul Plak)
    Kime Ne (Ocak 1996, Peker Müzik)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.