1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Paralel evren nedir?

Paralel evren nedir?

Paralel evren nedir? Paralel evren var mı? soruları Amerikan Ulusal Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) uzmanlarının Antarktika’da yürüttüğü bir çalışmada elde ettiği bulgular neticesinde araştırılmaya başlandı. İşte bu konuda tüm merak edilenler ve tüm bu soruların cevapları

Paralel evren nedir?

Amerikan Ulusal Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) uzmanlarının  çalışmalarının sonucunda elde ettiği bulgular bir paralel evrenin varlığına kanıt olabileceğini gösterince internet kullanıcıları tarafından paralel evren konusu araştırılmaya başlandı. Peki Paralel evren nedir? Paralel evren var mı?  Tüm merak edilenler haberimizde.

PARALEL EVREN NEDİR?

Çoklu evren teorisine göre, 93 milyar ışık yılı genişliğinde olan evrenimiz çoklu evrenin çok küçük bir kısmına tekabül eder. Başka bir deyişle içinde yaşadığımız evren büyük bir alanın sadece ufak bir parçasıdır. Paralel evren teorisi, yani içinde yaşadığımız evrenin dışında çoklu evrenlerin de var olduğu hipotezi bir kez daha gündemde. Zira yerçekimi dalgalarının bazı bölgelerde ekstra bir boyuta geçtiği iddiasında bulunan Max Planck Institute for Gravitational Physics'te görev alan bilim insanları bunun paralel evren teorisini kanıtlayabileceği görüşünde. Bu iddia ile ilgili New Scientist'e konuşan araştırma ekibinin başındaki isim Gustavo Lucena Gomez, içinde yaşadığımız evrende ekstra boyutlar olduğunun kanıtlanmasının uzay zaman anlayışımızı kökünden değiştireceği görüşünde.

Paralel evren nedir?

PARALEL EVREN VAR MI?

Paralel evrenle ilgili yıllardır bir kanıt arayan NASA, heyecanlandıran bir araştırmaya imza attı. Hawaii Üniversitesi’nden Peter W. Gorham tarafından yürütülen araştırmada bulunan veriler paralel evrenin olabileceği iddialarına neden oldu. Peter W. Gorham liderliğindeki bu araştırma grubu, Antarktika buzullarının yüksek enerjili nötrinolarla etkileşime girdiğinde yaydığı radyo dalgalarını tespit eden özel olarak tasarlanmış bir balon kullanıyor.Balonun üçüncü uçuşu sırasında bilim insanları, önceki uçuşlardan gelen verileri tekrar gözden geçirmeye karar verdiler. Sinyal uzaydan değil, daha çok yerin altından geliyor gibi görünüyordu.

Paralel evren nedir?

Araştırmada görev alan bir araştırmacı bulunan bu kanıtlarla ilgili şu açıklamaları yaptı: Araştırmadaki "bu sinyalleri açıklamak, bizimkiyle aynı büyük patlamada yaratılmış ve paralel olarak var olan karmaşık ve başka bir evrenin varlığını gerektiriyor. Bahsettiğimiz bu paralel dünyada, her şey ters bir şekilde pozitif-negatif olarak, sol-sağ olarak işliyor ve zaman geriye doğru gidiyor.”

Paralel evren nedir?

Eğitim Editörü

HABERE YORUM KAT