1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Pendik Belediyesi ekipleri orman arazileri gece gündüz koruyor

Pendik Belediyesi ekipleri orman arazileri gece gündüz koruyor

Göçbeyli Mahallesi sınırları içerisinde kalan orman arazilerinin kaçak yapılardan korunması için uğraşan Pendik Belediyesine bağlı Zabıta Ekipleri çalışmalarını kararlılıkla sürdürüyor.

Pendik Belediyesi ekipleri orman arazileri gece gündüz koruyor

Pendik Belediyesi ekiplerinin güvenlik desteği ile başlatılan çalışmalarda orman arazileri kaçak yapı ve işgallerden arındırmaya devam ediyor. Gece gündüz çalışmalarını sürdüren ekipler çalışmaların önümüzdeki günlerde de tüm kararlılığıyla süreceği vurgulandı.

Pendik Belediyesi ekipleri orman arazilerini gece gündüz koruyorPendik Belediyesi ekipleri orman arazilerini gece gündüz koruyor

Göçbeyli Mahallesi sınırları içerisinde kalan orman arazisindeki kaçak yapılaşmaya son verildi. Pendik Belediyesi Zabıta Ekiplerinin koordinasyonu ve İlçe Jandarma Ekiplerinin güvenlik desteği ile başlatılan orman arazilerini kaçak yapı ve işgallerden arındırılıyor. Çalışmalarda tamamlanmak üzere olduğu belirlenen 4 barakanın yıkımı gerçekleştirildi.  Arazi içerisinde muhtelif yerlere yerleştirildiği tespit edilen 7 prefabrik konteyner belediyeye ait iş makinelerinin yardımıyla bulundukları yerden sökülerek emanete alındı. Arazi işgalcileri tarafından sınır oluşturmak için çekildiği tespit edilen yaklaşık 600 metre uzunluğunda tel çit yerinden sökülürken; toplam uzunluğu 150 metreyi bulan taş duvarlar belediyeye ait ekskavatör yardımıyla yıkıldı. Çalışmalar sırasında olası yaralanmalara karşı ambülans ve sağlık ekipleri de hazır bulundu.

Pendik Belediyesi ekipleri orman arazilerini gece gündüz koruyorPendik Belediyesi ekipleri orman arazilerini gece gündüz koruyor

Çalışmalar tüm kararlıkla sürdürülecek

Zabıta Müdürlüğü Yetkililerinden yapılan açıklamada, uzun süredir havadan ve karadan incelemesi yapılan ve hazırlıkları yürütülen orman arazilerinin kaçak yapılardan arındırılması için çalışmaların ilk aşamasının büyük bir titizlikle tamamlandığı bildirildi. Yetkililer, İstanbul ve Pendik’in oksijen kaynağı olan orman arazilerinin korunmasına yönelik benzer çalışmaların önümüzdeki günlerde de tüm kararlılığıyla süreceği vurgulandı. Zabıta ekiplerince oluşturulan dosyaların gerekli yasal süreçlerin takibi ve sonuçlandırılması için İlçe Jandarma ve ilgili Orman Bölge Müdürlüğü ile paylaşılacağı söylendi.

HABERE YORUM KAT