1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Süper Lig'de!

Pendik Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Süper Lig'de!

Koronavirüs salgını dolayısıyla Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) tarafından alınan kararlar doğrultusunda Pendik Belediyesi Anadolu Yakası Engelliler Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Süper Lig’e yükseldi.

Pendik Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Süper Lig'de!

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) tarafından liglerin tekrar başlatılmayacağı kararından sonra tüm ligler şampiyon ve küme düşme olmadan tescil edildi. Pendik Belediyesi Anadolu Yakası Engelliler Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ise alınan bu kararlardan sonra Süper Lig’e yükseldi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, Koronavirüs (COVİD-19) nedeniyle faaliyetlerini önce 1 Mayıs, ardından 1 Haziran’a kadar ertelemişti. Ancak federasyon, ligleri tekrar başlatmayacağını, mevcut haliyle onayladığını ve ilk üç takımın bir üst lige yükseldiğini bildirdi. Lig’de oynadığı 19 maçta 16 galibiyet ile topladığı 35 puanla ikinci sırada yer alan Pendik Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, bu kararın ardından Süper Lig’e yükseldi. Basketbol Takımını yakından takip eden Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, “Kulübümüzü tebrik ediyorum. Kendilerine Süper Lig'de başarılar diliyorum.”dedi.

Okan Gül
Video Editörü

HABERE YORUM KAT