1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik Belediyesinden Açıklama

Pendik Belediyesinden Açıklama

Pendik Belediyesinden Açıklama

Pendik belediyesi hakkında kamoyunda çıkan (dedikodu asılı haberleri) resmi web sitesinde yazdığı yazı ile yalandı.

İşte O Açıklama;

Bazı yayın organlarında, Pendik sınırları içersindeki Köyler Bölgesi'nde oto kasaba altında oto galericiler için yer tahsis edildiği yönünde asılsız haberler çıkmaktadır.

Pendik Belediyesi, sözü edilen alanda herhangi bir tahsis yapmamıştır. E-6 Karayolu'nun kuzeyinde kalan Köyler Bölgesi planlı olmayıp, önemli bir kısmı içme suyu havzasında ve ormanlık alanda kalmaktır.

Pendik Belediyesi, bu alanın yeşil dokusunun muhafazası için özen göstermektedir. İlgililerin şifai taleplerine de tarımsal amaçlı yapılar ve kamusal fonksiyon dışında ticari yapılaşmaya müsaade edilmeyeceği ifade edilmiştir. Mevzubahis alan içersinde 2b niteliğindeki alan ve komşu parseller, muhtemel İstanbul Olimpiyatları ve diğer sportif faaliyetler için kullanılmak üzere, açık spor tesisleri ve diğer kamusal ihtiyaçlar için özel proje alanı ilan edilmiştir. Hukuken mevcut üst ölçekli planlar da, bu alanda böyle bir ticari projenin hayata geçmesi mümkün kılmamaktadır.

Pendik Belediyesi, oto galericilerin şehir dışına taşınmasını desteklemekle beraber böyle bir projenin yeşil dokusu korunması gereken içme suyu havzasında veya komşuluğunda gerçekleşmesine karşıdır.

Bütün bunlara rağmen projeye dair kamuoyunu yanıltıcı haberler çıkmaktadır. Mağduriyetlerin yaşanmaması ve ilgililerin açıkça bilgilenerek projeksiyonlarını ona göre belirlemeleri için bu açıklamaya ihtiyaç duyulmuştur

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

HABERE YORUM KAT