1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik hurda araçlardan arındırılıyor

Pendik hurda araçlardan arındırılıyor

Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tüm ilçede hurda araçları toplama çalışması devam ediyor. Son 15 gün içerisinde 20'ye yakın hurda araç, Pendik Belediyesi Zabıta ekiplerince Pendik Belediyesi Hurda Araç Deposuna çekildi.

Pendik hurda araçlardan arındırılıyor

Boş alanlara terk edilen hurda araçlar, herhangi bir sağlık ve güvenlik tehdidine karşı Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince tüm ilçede toplanmaya başladı.

Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, tüm ilçe genelinde hurda araçlar için başlattığı çalışmada kısa süre içerisinde önemli mesafe katetti. Özellikle çocukların oyun alanları olan boş alanlara terk edilen, camları kırılmış, paslı kaportalarıyla tetanoz gibi rahatsızlıklara davetiye çıkaran hurda araçlar, madde bağımlıları tarafından sahiplenilmesi de ciddi tehlikeler oluşturuyordu. Tüm bunları göz önüne alarak çalışmalarını hızla sürdüren Zabıta Müdürlüğü, son 2 hafta içerisinde 20 hurda aracı deposuna alırken 30'a yakın araç da duyarlı hurda araç sahipleri tarafından kaldırıldı.

Pendik hurda araçlardan arındırılıyorPendik hurda araçlardan arındırılıyor

Vatandaşlar 444 81 80 numaralı Belediye Çağrı Merkezi hattı ve sosyal medya aracılığıyla bildirdiği şikayetlere hızla müdahale eden Zabıta ekiplerinden duydukları memnuniyeleri dile getiriyor.

Pendik hurda araçlardan arındırılıyorPendik hurda araçlardan arındırılıyor

HABERE YORUM KAT