1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik Yelken Kulübü Basınla Buluştu

Pendik Yelken Kulübü Basınla Buluştu

Pendik Yelken Kulübü Basınla Buluştu

Pendik Yelken kulübü basın mensuplarıyla PESİAD’ın Çay bahçesinde sabah kahvaltısında bir araya geldi. Kulüp Başkanı Tanku Bulduk kulübün sportif eğitimsel faaliyetleri hakkında bilgiler vererek basını bilgilendirdi.

Kahvaltıya kulüp başkanı Tanku Bulduk, Başkan Yardımcısı Fecri Demiröz, Kulüb Yöneticileri, PESİAD Genel Müdürü Yusuf Oda ve Pendik’in yerel basın mensupları katıldı.

Zor bir süreçten geçtiklerini belirten kulüp başkanı Bulduk, geçen sene 6 ile 12 yaş arasındaki 400 çocuğa ücretsiz yelken eğitimi verdiklerini bu sene ise 600 öğrenciye daha eğitim vereceklerini söyledi. Yelken sporunu Pendiklilere sevdirmek istediklerini söyleyen kulüp başkanı, maalesef Pendikliler Pendik’te bir yelken spor merkezi olduğundan haberi bile yok bu spor aslında her yaşa her kesime hitap eden bir spor olduğuna, dikkat çekti. Başarılı bir yönetim ile çalıştığını da sözlerine ekleyen Bulduk; Çıtayı yükseltmek istediklerini kulübün mali anlamda sıkıntılar çektiğini daha önce Pendik’te bir çok kez yelken kulübü açıldığını fakat iyi yönetilemedikleri için kapatıldığını belirterek Pendik yelken kulübünün destekleyen herkeze başta Pendik Belediyesi Başkanı Kenan Şahin’e teşekkür ettiğini söyledi.

Son olarak sözlerine İstanbul Anadolu yakasında 4 tane yelken kulübü olduğunu bunların içinden en başarılı kulübün Pendik Yelken kulübü olduğunu da söyledi…

Haber: Yusuf SARAY

IMG_1743

 

IMG_1752

IMG_1758

IMG_1765

IMG_1766

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT