1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik'i Kınamışlar, Gel de Gülme

Pendik'i Kınamışlar, Gel de Gülme

Pendik'i Kınamışlar, Gel de Gülme

Pendikspor'un başarısını hazmedemeyen Malatyaspor'lu yandaş medyalar iş başında.

Malatya spor camiası, Pendik'te yapıkları yetmiyormuş gibi kendi gazetelerini ve televizyonlarını arkasına alarak basın toplantısı düzenledi.

Malatyaspor'un sözcüğünü üstlenen ASGD Malatya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Türel, "Malatyaspor'u öve öve biteremedi... Bununla da kalmayan dernek üyeleri Pendik'i Kınadı.

Bu Konuda Pendikspor'un Başkanı Sami Bayram'ın Açıklama yapıp yapmayacağı merakla bekleniyor..

????????????????

Yaptıkları açıklamanın detayları :

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti'nde düzenlenen basın toplantısında, Malatya spor camiasını oluşturan sivil toplum kuruluşları ve Malatya'da yayın yapan tv ve gazetelerin spor birimleri ortak bir bildiri yayınlayarak, 2. ligde şampiyonluk mücadelesi veren Yeni Malatyaspor'un haklarının korunması gerektiğini belirtti. Şehrin ileri gelenlerine çağrıda bulunan kurumlar, Pendik camiasını da kınadı.

Mehmet Türel, "Yeni Malatyasporumuz'un Malatya şehri için önemi ve marka değeri büyüktür. Malatyalıları tek çatı altında birleştiren tek ve büyük bir olgudur. Malatyamız'ın kutsalı olduğuna inandığımız Yeni Malatyasporumuz'un şampiyonluk mücadelesi verdiği şu günlerde futbol takımımızın önü belirli çevreler tarafından kesilmek istenmektedir. Malatya'da sporun tüm unsurları olarak bugün TFF başta olmak üzere tüm Türk spor kamuoyunu en açık şekilde uyardığımızı, hakkımızı her alanda savunacağımızı ve kimsenin bizi sabır testinden geçirmemesi gerektiğini önemle belirtiriz. Malatya takımlarının maçlarında yapılan hakem hatalarının artık tesadüf olmadığına inandığımızı ve rakip takımların suçlayıcı açıklamalarını en ağır şekliyle kınadığımızı Malatya spor camiasının sesi olarak haykırmak isteriz. Malatyamız'a hak ettiği şampiyonluğu yaşatacaklarına inancımızı hiçbir zaman yitirmediğimiz Yönetim kurulumuzla, teknik heyetimizle ve futbolcularımızla omuz omuza yürüyüşümüz devam edecektir. Bu süreçte; Malatya'nın mülki anlamda gerçek sahipleri olan Sayın Valimizin, Sayın Belediye Başkanlarımızın ve Sayın Milletvekillerimizin şehirlerinin hakkı ve alın teri gasp edilirken daha fazla aktif rol almaları gerektiğini vurgulamak isteriz. Malatya hiçbir zaman sahipsiz değildir ve olmamalıdır. Sporun kuvvetler birliği olarak, şehrimizin ileri gelenlerinden beklentimiz Yeni Malatyaspor ve diğer takımlarımız için her türlü lobi ve destek girişimlerine bir an önce başlamalarıdır" dedi.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum