1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendiklilerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a idam talebi!

Pendiklilerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a idam talebi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Pendik Tavşantepe Metro İstasyonu Açılış Töreninde konuştu.

Pendiklilerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a idam talebi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Pendik Tavşantepe Metro İstasyonu Açılış Töreninde konuştu. Erdoğan Pendiklilerin idam talebine  "George ne der, Hans ne der beni ilgilendirmez. Benim milletim ne der beni bu ilgilendirir" dedi.

İstanbul’da emniyet müdürlüğü ve AK Parti teşkilatına yapılan saldırıya değinen Erdoğan, "Ülkemizi terörle, baskıyla, kuşatmayla, ayak oyunları ile, riyakarlıkla sindirmek isteyenlerin oyununu bozacak manzara işte budur. İstedikleri kadar İstanbul Emniyet Müdürlüğüne lav silahı ile ateş etsinler. İstedikleri kadar AK Parti’nin il teşkilatına lav silahı ile ateş etsinler. Bunlara bir yere varmak mümkün değil. Bizler bu yola her şeyimizi koyduk" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların ’idam isteriz’ sloganlarına üzerine ise, "Şu anda referandum sürecindeyiz. İnşallah bu süreç de neticeye ulaşacak. Bunun ardından sizlerin bu talebi inanıyorum parlamentoda gündeme gelecektir. Parlamentodan geçtikten ve önüme geldiği zaman peşinen söylüyorum, ben bunu onaylarım. George ne der, Hans ne der beni ilgilendirmez. Benim milletim ne der beni bu ilgilendirir. Bu manzara Türkiye manzarasıdır. Bu manzara güçlü Türkiye manzarasıdır. Bu manzara yeni Türkiye’nin manzarasıdır" ifadelerini kullandı.

 

HABERE YORUM KAT