1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik'te, Mısırda Alınan İdam Kararlarına Protesto

Pendik'te, Mısırda Alınan İdam Kararlarına Protesto

Pendik'te, Mısırda Alınan İdam Kararlarına Protesto

Pendik Genç Akademi Derneği ,  Mısır'da 529 kişini idam kararına çarptırılmasını protesto etti.

Akşam namazını Pendik Merkez Camisinde kılan STK Üyeleri namazdan sonra bir araya gelerek basın açıklaması yaptı . Genç guruba destek verenler arasında Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman  Pergel  Pendik Belediyesi Meclis üysi Bekir Yöndemir, Pendik Ak Parti Gençlik kolları Başkanı Erkan Gül ve  çiçeği burnunda Pendik Meclis üyesi Gökhan Tekbıyık,  eşlik etti.

Basın açıklaması yapan gurup önce pankart açtı daha sonra basın açıklamsı ve bu zamana kadar katledilenlerin ruhana kuran okuttu.

Yapılan Açıklamada ise Şunları kaydettiler,

Bizler milletimizin ve ümmetimizin dertleriyle dertlenen Pendik Gençliğiyiz. Bizler milletimizin ve ümmetimizin çektiği acı ve kederleri yüreğinin en derinlerinde hissedenleriz. Bizler zalimlerin,zulmedenlerin karşısında ki dualar ordusunun neferleriyiz. Biz Pendik Gençliğiyiz…

Bugün burada Mısır’da hiçbir meşrutiyet kaynağı olmayan cunta mahkemesinin sadece iki celsede ve 24 dakikalık bir duruşma sonunda sanıkların ve avukatlarının gıyabında vermiş olduğu, 529 idam değil; katliam emrine tepkimizi ortaya koymak için; haksızlık karşısında susmamak sesimizin çıktığı kadar haykırmak için buradayız..

Vahşet kelimesinin bile tanımlamakta aciz kaldığı böyle bir karar;529 kişinin idamına değil insanlığın idamına yöneliktir. İdamına karar verilen kardeşlerimizin yüzü gülüyor. Çünkü onların imanı onlara cenneti müjdeliyor. Ancak bizim karşı karşıya kaldığımız bu vahşete seyirci kaldığımız her gün insanlığımız biraz daha ölüyor. Bu yüzden bu zulmü kınamak bu zulme ortak olanları kınamak için buradayız.

Komşusu açken tok yatan bizden değildir diyen bir Peygamberin ümmeti olarak dil, din ve mezhebi ne olursa olsun bu adaletsizliğin karşısında kayıtsız kalmak en basit tabirle bir insanlık suçudur. Pendik gençliği olarak amacımız ülkemizde ya da dünyamızda haksızlığa adaletsizliğe uğramış kardeşlerimizin her sıkıntılı anlarında yanında olmak onlara yanlarında olduğumuzu hissettirmektir. Çok iyi biliyoruz ki zalimin zulmünün öcünün alınacağı gün yanlarında onları kurtaracak hiçbir şeyleri olmayacak. Ancak mazlumun imanı onun bu dünyada da ebedi dünyada da zırhı olacak. Bu noktada elimizden gelen her ne varsa yapmaya hazırız. Bugün kendilerine dualarımızla yanlarında olduklarını haykırıyoruz. Bu kararı verenlere de bir tek cümle ile sesleniyoruz. İki dünyada da ellerimiz yakanızdadır,bunu bilin buna göre hareket edin.

Tüm dünyaya buradan sesleniyoruz. Yeşilciler, çevreciler, magazinciler, ekonomistler, haberciler bu katliamdan daha önemli başka haberiniz olabilir mi ? Gezi parkında canlı yayın yapan dünya televizyonları kesilen ağaç değil insanlardır ölen bitki değil insanlıktır. Nerede canlı yayın araçlarınız nerede muhabirleriniz nerede allı pullu sanatçılarınız.. Farkında olun artık,529 kişi öldüğünde onlar kurtuluşa şehadete ererken kalan milyarlarca insan için insanlık ölecek. Bu vahşet karşısında sessizliğe bürünen insanoğlu şunu bilin ki; ne yaparsınız yapın,bu vahşetin acısı içinizden, lekesi alnınızdan çıkmayacak.

İnsanlığını kaybetmiş bir topluluğun bir ferdi olmamak için idama mahkum edilen 529 kardeşimiz için duadayız kıyamdayız şahit ol Yarab Şahit ol ey insanoğlu..

diyerek açıklama son buldu . Açıklamanın ardından grup sloganlar atarak pendik'in ara sokaklarına dağıldılar.

Haber : Yusuf SARAY

Bölge Gündem Gazetesi

[gallery ids="6368,6369,6370,6371,6372,6373,6374"]

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.