1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik'te Siyer heyecanı

Pendik'te Siyer heyecanı

Pendik İmam Hatip Okulları arası Siyer Yarışması 7-9 Mart 2017 tarihlerinde 35 okulun katılımıyla gerçekleştirildi.

Pendik'te Siyer heyecanı

Pendik İmam Hatip Okulları arası Siyer Yarışması 7-9 Mart 2017 tarihlerinde 35 okulun katılımıyla gerçekleştirildi. Büyük heyecana sahne olan yarışmada öğrencilerin Peygamber Efendimiz hakkındaki bilgileri göz kamaştırdı.

Pendik İmam Hatip Ortaokulları ve Pendik Anadolu İmam Hatip Liseleri arası yapılan Siyer Yarışması 7-9 Mart 2017 tarihlerinde Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin salonunda gerçekleştirildi. Büyük heyecana sahne olan yarışmada öğrencilerin Peygamber Efendimiz hakkındaki bilgileri göz kamaştırdı. Toplamda 35 okulun katıldığı gerek ortaokul gerekse liselere yönelik iki kategoride yapılan yarışmanın ilk aşaması Pendik’te bulunan 32 imam hatip okulunda uygulandı. Yarışmaya çok sayıda öğrenci müracaat etti.  İlk aşamada okulların kendi bünyesinde dereceye giren öğrenciler okullarını temsilen ikinci aşamada okullar arası final yarışmasına katıldı. 15 Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 20 İmam Hatip Ortaokulunun katıldığı yarışma iki oturumda gerçekleşti. Oldukça çekişmeli geçen yarışmalarda okullarını temsil eden öğrencilerin üst düzeyde siyer bilgisine sahip olmaları izleyiciler tarafından takdir edildi. Belki de yarışmanın en önemli kazanımı bu oldu.

 

İmam Hatip öğrencilerinin bu heyecanına İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Salih Açıkel, yarışmacı okulların müdürleri, öğretmenleri ve arkadaşları ortak oldu. Büyük heyecana sahne olan Siyer Yarışması şöyle sonuçlandı:

 

Pendik İmam Hatip Ortaokulları

 1. Pendik Ömer Nasuhi Bilmen İHO

 2. Esenyalı Turgut Reis İHO

 3. Pendik Merkez İHO

Pendik Anadolu İmam Hatip Liseleri

 1. Şule Yüksel Şenler AİHL

 2. Kurtköy AİHL

 3. Ömer Öztop Kız AİHL

 

Her iki yarışma da ödül, plaket ve madalyaların takdiminin ardından sona erdi.

 

 

HABERE YORUM KAT