1. HABERLER

  2. PENDİK

  3. PESİAD Geleneksel İftar Yemeğinde Buluşturdu
PESİAD Geleneksel İftar Yemeğinde Buluşturdu

PESİAD Geleneksel İftar Yemeğinde Buluşturdu

Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği (PESİAD) geleneksel iftarını bu yıl Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin katılımı ile gerçekleştirdi.

ekran-alintisi-011.gif

Bölge Gündem Haber - Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği (PESİAD) geleneksel iftarını bu yıl Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin katılımı ile gerçekleştirdi.

Pesiad Başkanı Ahmet Cin ev sahipliğindeki iftar yemeğine Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce,  İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Pendik Kaymakamı Osman Tunç, Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin,  AK Parti Pendik İlçe Başkanı  Rüstem Kabil, Pendik Müftüsü Ziya Ersin, Pendikspor Başkanı Sami Bayram, PESİAD yönetim kurulu üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda sanayici ve iş adamları  katıldı.

Program kapsamında açılış konuşmasını yapan PESİAD başkanı Ahmet Cin, İslam coğrafyasında yaşanan olumsuzlukların dikkat çekerek, Bizler burada her ne kadar iftarımızı huzur içerisinde mutluluk içersinde açabiliyorsak da Ortadoğu da yaşan kardeşlerimiz bizler kadar  mutlu olmadıklarını hep beraber görüyoruz. Her seferinde söylenir. İslam coğrafyasında mazlumlarımız var bu mazlumlarımız laiki ile yaşantılarını devam ettiremiyorlar.  Fakat herkes elini taşın altına koyuyor mu bunu da sorgulamamız gerek. Sivil Toplum Kuruluşları olarak bir çözüm bulma noktasında elimizden pek bir şey gelmiyor, fakat yapacağımız yardımlarımızla onlara sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyorum “ dedi.

"İŞ DÜNYASI VE VATANDAŞLAR KOALİYON İSTEMİYOR"

Siyasi anlamda da iş dünyasının siyasilere  dileklerini ifade eden Ahmet Cin,  İş dünyasının istikrardan yana oluğunu söyledi. Kamuoyundan aldıkları tepkilerden de bahseden Cin, Vatandaşlarımızın ve,iş adamlarımızın Türkiye’de koalisyon olamaması yönünde bir talepleri var. Çünkü daha önceki yıllarda yaşadığımız koalisyonlarda Türkiye’deki ekonomik verilerin olumsuz yönde  etkilendiğini hem siyasi hem ekonomik bazı sıkıntılarla karşı karşıya kaldığımızı görüyoruz. Tabi Halkımız böyle bir teveccüh gösterdi. Bizim şahsı kanaatimiz iradenin hızlı bir şekilde ortaya konulması. “ diye konuştu.

Kısa bir selamlama konuşması yapan Belediye Başkanı Kenan Şahin ise Ramazan ayının huzurlu ve bereketli geçmesini  temenni ederek,  Cenabı hak bu ramazana sıhhat afiyet içersinde eriştirdiği gibi cümlemizi bayramda eriştirmesini niyaz ediyorum” dedi.

“İCRAATİN VE  VAATİN SONUÇ GETİRMEDİĞİNİ GÖRDÜK”

İstanbul milletvekili Erol Kaya konuşmasına, İcraatin ve  vaatin sonuç getirmediğini  gördüklerini söyledi. Kaya, “1920’de kurulmuş bir cumhuriyetin 95. Yılındayız. 62 Hükümet kuruldu. 63'üncüsünün Hazırlıkları yapılıyor. 1,5 yılda bir hükümet demektir bu. Eğer AK Partinin, rahmetli Özal’ın ve Menderes’in iktidar dönemlerini çıkartırsak yılda bir hükümet demektir. Aslında bunu şöyle izah etsem daha sağlıklı olacak, 6 Ayda bir PESİAD Başkanı seçsek herkes şunu söyler: ‘ Buradan bir hayır çıkmaz. Burada bir yatırım  yapılmaz. Bu ülkede bir şey yapmaya gerek yok demektir.’  Temenni ediyorum ki  Koalisyon görüşmelerinde güçlü bir hükümet istikrarlı bir bir hükümet ve 2019’a kadar sürecek bir istikrar rabbim nasip eğlesin. Olur mu ? hep birlikte göreceğiz.  Olması için gayret edeceğiz. “ şeklinde konuştu.

“NEDEN YÜZDE 65 ALAMADIK DİYE KENDİMİZE SORUYORUZ”

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ise 2 Partinin toplamında fazla oy almış birinci partiyiz ama neden yüzde 65 alamadık diye soruyoruz neden tek başına hükümet kuramadık diye sormuyoruz.neden yüzde 65, 70 alamadık diye soruyoruz  kendimize bunun cevabını arıyoruz. Şimdi derler efendim yüzde 70 olur mu?..  Neden olmasın diye sorarız bizde ?  Vatandaş bizden ne istedi de yapmadık diye sorarız?  Vatandaşın bütün özgürlüklerini , düşüncelerini hürriyetini, önünü açan demokrasiyi Türkiye’de  en ileriye getiren evrensel hukuk düzeyi için çalışan ve bunu başaran bir parti miyiz?. EVET. Kalkınma noktasında 2001’de Türkiye’yi devir aldığımızda  milyonlarca insanın işsiz yüz binlerce esnafın dükkan kapatan  bir ülkeden  bugün kalkınmada dünyanın örnek aldığı bir ülke olmuş muyuz? EVET.  Peki her türlü harp sanayisini geliştiren milli silahlını tabancısını tüfeğini yapan helikopterini tankını üreten güçlü bir Türkiye olmuş muyuz? EVET. Dünyanın En modern metrolarını duble yollarını   yapmış mıyız? EVET.  Peki bunları yaptık ama eksiğimiz ne bunları bulmamız lazım. Vatandaş bunlara neden karşı çıksın?  Vatandaş ne istiyor da biz ona hayır diyoruz?. Bu bayrak altında yaşayan her vatandaş duble yolların metroların yapılmasını ister. O zaman bir sorun var, Ya biz iyi anlatamamışız  yada bizim bilmediğimiz başka bir şey var. Yoksa  diğer partiler gibi yüzde 25 aldık diye dümbelek çalıp oynayanda parti gibi olmayız. Biz neden yüzde 65, 70  alamadık diye sorarız“ İfadelerinde bulundu.- Haber : Yusuf SARAY

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.