1. HABERLER

  2. YEREL

  3. PESİAD Siyasileri Buluşturdu

PESİAD Siyasileri Buluşturdu

Pendik Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (PESİAD) 7 Haziran milletvekili seçimleri kapsamında iktidar ve muhalefet milletvekili adaylarını bir araya getirdi.

PESİAD Siyasileri Buluşturdu

Bölge Gündem Haber - Pendik Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (PESİAD) 7 Haziran milletvekili seçimleri kapsamında iktidar ve muhalefet milletvekili adaylarını bir araya getirdi.

PESİAD başkanı Ahmet Cin’in ev sahipliği yaptığı toplantıya, AK Parti İstanbul milletvekili ve yeniden aday Erol Kaya, CHP milletvekili adayı Necdet Saraç MHP milletvekili adayı Umur Arıkan, AK Parti Pendik İlçe Başkan Yardımcısı Hüseyin Ekşi, CHP Pendik İlçe Başkanı Kemal Ercan, MHP İlçe Başkan Yardımcısı Gökhan Gündağ  ve çok sayıda bölgenin sanayici ve iş adamı katıldı.

Programın moderatörlüğünü Süleyman Yılmaz üstlendi. Yıldız ilk konuşma hakkını Milliyetçi Hareket Partisi adayı Umur Arıkan’a verdi.

ugur.pngUMUR ARIKAN:“ “TÜRKİYE SAĞLIKLI YÖNETİLMİYOR”

Türkiye’nin sağlık yönetilmediğini söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili adayı Umur Arıkan,  Biz bu ülkenin yönetildiğinden ziyade nasıl yönetildiğinde bakıyoruz. Belki burada ülkenin sıkıntılarını anlatmaya kalksak değil  bize verilen 15 dakika değil 1 saat kürsüde kalsak anlatamayız. Dolayısıyla sadece birkaç konun altını çizmek istiyorum. Eğer Ben vekil olursam meclise girersem ilk yapacağım iş insanların yeniden birbirlerini sevmesini sağlamak olacak. Çünkü biz toplum olarak birbirini sevmeyen birbirinden nefret eden kitlelere bölünmüş durumdayız. “ dedi.  Arıkan, birilerinin sesi çok çıkıyor diye Türkiye’nin başarılı olduğunu sanan bir ülkeye  dönüştüğünü de anlatarak, Bu durumun kendisinin anlam veremediğini, siyasetin yöntemi bu olmaması gerektiğini söyledi.

UMUR ARIKAN:“FASONCUYUZ”

Ekonomi hakkında birkaç cümle ile sözlerini devam eden Arıkan, Türkiye’nin yerli üretiminin zayıf olduğunu bu şekilde devam ederse ülke ekonomisinin kısa sürede çökeceğini belirterek, “İktidar yerli üretim diye bağırıyor. Değerli arkadaşlar yerli üretim diye bir şey yok fasoncuyuz fasoncu...Kendi ürettiğimiz ürünlerin aralarında kullanılan ara makine veya malzemeler dışarıdan getiriliyor. Bu da şu demek oluyor ha oradan almış montaj yapmışız ha buradan hazır almışız. Fark yok” diye konuştu. Konuşmasında bir hususun altını çizen ve eleştirilerinin sadece yapıcı olarak algılanmasını isteyen Umur Arıkan, Mevcut iktidarın ve hükümetin milli savunma sanayindeki çalışmaları denemeleri yerinde olduğunu  ve izlediğini altını çizdi.

Umur Arıkan’ın bu konuşmasından sonra Süleyman Yılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili adayı Necdet Saraç’ı kürsüye davet etti.

untitled-3-001.pngNECDET SARAÇ: “7 HAZİRAN’DA İKTİDAR OLMAK İSTİYORUZ”

7 Haziran milletvekilli genel seçimlerinde iktidar olmak istediklerini dile getiren Saraç, ülkede ciddi anlamda sorunların olduğunu ülkenin normalleşmeye ihtiyacı olduğunu bunların en temel başlıklarının Temel Demokrasi, Sosyal devlet kavramı, Gelir ve Refahın dağılımı olduğunu ve  bunların sadece CHP iktidarında düzeleceğini söyledi. İnsanı gelişim endeksinde Türkiye’nin dünyada 64. Sırada olduğunu belirten Saraç,  İnsanı gelişim endeksi denince ne anlamak gerekiyor eğitimin durumudur, gelirin paylaşımıdır, sağlıktaki hizmetin paylaşımıdır, yoksullukla ve işsizlikle mücadeledir. Resim şu Türkiye büyük ülke deniyor.  Dünya ekonomisinde  16. ve 19. sırada gidip geliyor. Soru şu neden, İnsanı gelişim endeksinde 64. Sıradayız?  Değerli arkadaşlar sorunun en temel kaynağını  işte burada yatıyor. Biz seçmenlerimize şunu vaat ediyoruz. Bunu sadece CHP  değiştirebileceğini 23. Sırayı zorlayacağını söylüyoruz.” diye konuştu.

NECDET SARAÇ:  “SEÇİMLERE GÖLGE DÜŞMÜŞTÜR”

Seçimlere gölge düştüğünü kaydeden Saraç , ”Cumhurbaşkanı taraflı olduğu bir ülkede seçimlere gölge düşmüştür. Süreç doğru işlemiyor. Cumhurbaşkanı ve başbakan TRT’nin bütün imkanlarını ve olanaklarını kullandığı bir ülkede ana muhalefet partilerine bu kadar az söz  hakkı veriliyorsa bu ülke doğru yönetilmiyordur.” Şeklinde konuştu.

Necdet Saraç’ın bu konuşmasından sonra Süleyman Yılmaz, AK Parti Milletvekili adayı Erol Kaya’yı kürsüye davet etti.

erol-kaya.png “2 BÜYÜK REFERANSLA SEÇİMLERE GİRİYORUZ”

Milletin referansı ile seçimlere girdiğini belirten Kaya, Biz AK Parti olarak iki temel referansla seçimlere giriyoruz. 1.’si  Şehir yönetimi 2.’si Ülke yönetimiyle…..Hatırlayın 94’te senesinde Türk belediyecilik tarihin en kötü senelerini hep birlikte yaşadık. Suyu olmayan, yolu olmayan, havası  gaz maskeleri ile teneffüs edilen, çöp yığınlarında  insanların öldüğü bir süreç yaşadık.  Yıl 2002’yılı AK Parti’nin hükümet döneminden önceki fotoğrafa baktığımızda yüzde 7500 faizlerin olduğu yazarkasaların başbakanlık önünde atıldığı ve ülkemizin memur maaşı ödenemeyecek bir noktaya geldiği bir Türkiye fotoğrafı … AK Parti böyle bir tablo ile devir aldı ve AK Parti şuan ki tablo ile bugüne geldi.” ifadelerinde bulundu.

“VAATLER 90’LI YILLARDA KALDI”

Muhalefet partilerinin  en büyük sermayesinin vaat olduğunu kaydeden Kaya, vaat’e gelecek olursak 90’lı yıllarda birileri iki anahtar sallamıştı. Bir ev  bir araba demişlerdi. Biz eve gittik. Ev ve araba bekliyorduk.  Eve gittik evdeki koltuklardan olduk.  Bunlar 90lı yıllarda kaldı.“ şeklinde konuştu.

SEÇİM BEYANNAMEMİZDE 3 TEMEL BAŞLIK VAR!  EN ÖNEMLİSİ SİVİL ANAYASA

Seçim beyannamelerinde 3 temel başlık olduğunu ifade eden Kaya, Sağlık’a nasıl bakıyoruz? neler yaptık? neler yapacağız?, Eğitim’e nasıl bakıyoruz? neler yaptık? neler yapacağız? … Aslında bizim bu seçimlerde en büyük projemiz 82 darbe anayasanın değiştirmek. Kimse memnun değil. “şeklinde konuştu.- Haber : Yusuf SARAY

img_1262.jpgimg_1096.jpgimg_1144.jpgimg_1194.jpgimg_1202.jpgimg_1249.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum