1. HABERLER

  2. PENDİK

  3. 'Peygamber Ahlakı İle Ahlaklanmalıyız'
'Peygamber Ahlakı İle Ahlaklanmalıyız'

'Peygamber Ahlakı İle Ahlaklanmalıyız'

Pendik Gönülver Derneği’nin düzenlediği Kutlu Doğum programında söyleşi konuğu İlahiyatçı-Yazar Muhammed Emin Yıldırım Hoca, katılımcılara Hz. Peygamberi anlatarak, O’nun örnek gösterdiği dört kadını daha iyi tanımak gerektiğini söyledi.

Pendik Gönülver Derneği’nin düzenlediği Kutlu Doğum programında söyleşi konuğu İlahiyatçı-Yazar Muhammed Emin Yıldırım Hoca, katılımcılara Hz. Peygamberi anlatarak, O’nun örnek gösterdiği dört kadını daha iyi tanımak gerektiğini söyledi.  

Pendik Gönülver Derneği’nin  ‘Geleceğe Elver Projesi  Lider Gençleri’nin düzenlediği Kutlu Doğum programı ve Peygamberimiz konulu şiir ve kompozisyon yarışması ödül töreni, Pendik Belediyesi Atatürk Kültür Evi’nde gerçekleştirildi. Söyleşi konuğu Muhammed Emin Yıldırım Hoca olan programa, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Av. Ramazan Öztürk, Gönülver Derneği Başkanı Gülbahar Durmuş, Tenzile Erdoğan Sevgi Evi Müdürü, Geleceğe Elver Projesi Lider Gençlerinin yakınları ile çok sayıda Pendikli kadın katıldı.

Hz. Peygamber konulu röportaj videosu yoğun alkış aldı

Programda Geleceğe Elver Projesi gençlerinin Pendik caddelerinde gezerek gerçekleştirdiği ‘Hz. Peygamber konulu’ röportaj videosu, salonu hınca hınç dolduran kalabalık tarafından yoğun alkış aldı.

Gönülver Başkanı Durmuş teşekkür etti

Programda konuşan Gönülver Derneği Başkanı Gülbahar Durmuş, Gençlik ve Spor Bakanlığı destekli Geleceği Elver Projesi’nin çok önemli etkinliklere imza attığını belirterek, bu projeye emeği geçen herkese teşekkür etti. Ardından kürsüye gelen Belediye Başkan Yardımcısı Öztürk, gelecek nesillerin ahlaki konuda daha iyi yetişmesi için gerçekleştirilen projenin önemine değindi.

“Her insan başka bir insanın imtihanıdır”

İlahiyatçı Muhammed Emin Yıldırım Hoca, insanlığın ölçüsü Hz. Peygamber’i ve tarihte yaşamış örnek kadın şahsiyetler anlatarak, “Yarın biz sorguya çekileceğimiz zaman ben çok iyi bir Müslüman olacaktım ama filancası bana mani oldu diyerek hesaptan kurtulacağımızı mı sanıyoruz. Biz karşımızdakine göre şekillenen bir tavırdan, bir ahlaktan bahsedemeyiz. Biz Peygamber ahlakı ile ahlaklanmalıyız” dedi

Tarihteki dört örnek kadını anlattı

Salonu dolduran çoğu kadın olan kalabalığa gerçekleştirdiği sohbette Yıldırım, “Hz. Peygamberin bahsettiği 4 örnek kadını iyi tanıyarak onların ahlaklarıyla ahlaklanmalısınız. Bunlar Hz. Muhammed’in belirttiğine göre, Hz. Musa’nın Halası Hz. Asiye, Hz İsa’nın annesi Hz. Meryem, Hz. Muhammed’in ilk eşi Hz. Hatice ve Hz. Peygamber’in kızı ehli beytin annesi olan Hz. Fatıma’dır” şeklinde konuştu.

Program, ilahiler okunması ve ödül töreninin ardından sona erdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.