1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Prof. Dr. Beril Dedeoğlu vefat etti

Prof. Dr. Beril Dedeoğlu vefat etti

Geçirdiği beyin kanaması sonucu hastaneye kaldırılan Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyesi Prof. Dr. Beril Dedeoğlu vefat etti.

Prof. Dr. Beril Dedeoğlu vefat etti

Geçirdiği beyin kanaması sonrası ameliyat edilen Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Üyesi Prof. Dr. Beril Dedeoğlu hayatını kaybetti.

Dedeoğlu'nun yoğun bakım ünitesindeki tedavisi devam ediyordu.

Beril Dedeoğlu kimdir? Neden öldü?

BERİL DEDEOĞLU KİMDİR?

H. Beril Dedeoğlu (d. 1961, Ankara), Öğretim üyesi, Galatasaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı. Özellikle Avrupa Birliği, Türkiye'nin dış politikası ile uluslararası güvenlik konularında çalışmaktadır.

Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Akademik kariyerine aynı kurumda, Prof. Dr. Esat Çam'ın asistanı olarak başlamıştır. 1995 yılından bu yana Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde görev yapmaktadır. 1999 yılında doçent, 2005 yılında profesör olmuştur. Bir dönem Kadir Has Üniversitesi'nde de ders vermiştir.  İstanbul Aydın Üniversitesi ve Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde de ders vermekteydi.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT