1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Rapçi Hayki'nin attığı twite tepkiler çığ gibi büyüyor

Rapçi Hayki'nin attığı twite tepkiler çığ gibi büyüyor

Rap müziği severlerinin yakından takip ettiği Hayki, attığı twitle sosyal medyanın tepkisini çekti. Çocuk istismarına tepki göstermek için yaptığı paylaşımda dini değerlere küfür ettiği gerekçesiyle Twitter'da TT oldu

Rapçi Hayki'nin attığı twite tepkiler çığ gibi büyüyor

Rap müziğinin son günlerde tanınan ismi Hayki, atttığı bir twitle sosyal medyanın gündemine oturdu.

Kadıköylü rapçi olarak tanınan Hayki, twitter hesabından yaptığı paylaşımda dini değerlere küfrettiği gerekçesiyle, sosyal medya kullanıcıların büyük tepkisini çekti.

TEPKİLERİN ODAĞINA OTURDU

Twitter kullanıcıları "DindüşmanıHayki" hashtagiyle paylaşımı yapan rapçiyi eleştiri yağmuruna tuttu.

İşte sosyal medyanın büyük tepkisini çeken Hayki'nin o paylaşımı ve gelen tepkiler;

ÇOCUK İSTİSMARINA DİKKAT ÇEKTİ

Hayki, çocuk istismarlarına dikkat çekmek için yaptığı paylaşımda, dinin temel unsurlarına ağır küfür içeren kelimeler kullanınca bir anda ortalık karıştı.

Rapçi Hayki'nin attığı twite tepkiler çığ gibi büyüyorRapçi Hayki'nin attığı twite tepkiler çığ gibi büyüyorRapçi Hayki'nin attığı twite tepkiler çığ gibi büyüyor

Hayki Kimdir? Nereli?

1983 doğumlu rap şarkıcısı Hayki’nin gerçek ismi Aytuğ Tunal’dır. Kadıköy’lü rapçi olarak tanınmaktadır. Hasanpaşa’da doğmuş ve burada 27 sene yaşamış, çocukluk ve gençlik yılları orada geçmiştir. Flow isminde Boxer cinsi bir köpeği vardır.

Hayki ilk dönemlerde seslendirdiği parçaları ve müzikleri kayıt etmek için evine kayıt sistemi kurmuş, askerlik dönemine kadar bu şekilde çalışmalarını sürdürmüştür. Askerlik görevinin ardından 2004 senesinde İhtilal isimli grubu Garez ve Kaplan mahlasları ile kurmuştur.

4 sene bu grup ile çalışmalarını sürdürmüş ardından ayrılmıştır. Grubun ardından kendi solo çalışmalarına başlayan Hayki bir çok konser ve organizasyonda yer almıştır. Bir çok önemli sanatçı ile birlikte düet yapan Hayki ilerleyen dönemde, Da Poet ve Patron isimli rapçilerle PMC stüdyoları kurmuş ve diğer rapçileri aynı çatı altında toplayarak çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Özellikle B1R adlı şarkı ile müzik severler tarafından tanınmıştır. Bu şarkıya çektiği video klibi Youtube sitesinde 25 Milyondan fazla izlenme rekoru elde etmiştir.

HABERE YORUM KAT
3 Yorum