1. HABERLER
  2. MAGAZİN
  3. Reynmen isminin patenti alındı

Reynmen isminin patenti alındı

Reymen lakaplı Yusuf Aktaş mahkemelik oldu. Reynmen isminin patentini alan Ömer Duvaklı isimli bir şahıs patenti aldıktan sonra Ela şarkısını da bu isimle paylaşmıştı. Dava açan Reynmen ise davayı kazanamadı.

Reynmen isminin patenti alındı

Reynmen lakabı artık başka bir ismin markası haline geldi. Ömer Duvaklı isimli bir şahıs başvuru yaparak Reynmen isminin patentini aldı. Reynmen ise buna karşılık olarak R-Reynmen isminin lakabını aldı.

2.Sayfa haberine göre 'Reynmen' ismi 12 Kasım 2018 tarihinde Türk Patent ve Marka Kurumu'na yapılan başvuru sonucunda Ömer Duvaklı isimli kişi tarafından tescillendi. Bu markanın kullanım hakkı sadece Ömer Duvaklı'ya verildi. Bunun üzerine Reynmen, karara itiraz etti ancak reddedildi.

Yusuf Aktaş, 'ret' kararı sonrası B planını devreye soktu. 29 Aralık 2018 tarihinde Türk Patent ve Marka Kurumu'na başvuru yaparak, 'R Reynmen' markasını tescil etti.

Reynmen isminin patenti alındıReynmen isminin patenti alındı

MÜYAP BAŞKANI DA ELEŞTİRMİŞTİ

Reynmen'den MÜYAP Başkanı Bülent Seyhan'a cevap!

SAHTE TIKLARI ARAŞTIRACAĞIZ

Reynmen gibi birçok isim YouTube’dan sahte dinlenme izlenme satın alıyorlar diyen Seyhan, “Sonra sahnelerinde hiçbir şey yapamıyorlar. Ses desen yok, şov desen yok. Tam bir hayal kırıklığı. MÜYAP olarak sahte dinlenme ve izlenme üzerinden algı operasyonu yapanları araştıracağız.” dedi.

REYNMEN'DEN ÇOK SERT CEVAP!

Ünlü YouTuber, Instagram paylaşımında "Acaba Seyhan Müzik'te olsaydım Bülent Seyhan abimiz benim için aynı şeyleri söyler miydi? Müzik yapacak arkadaşlara da tavsiyem; son iki parçada deneyimlediğim ve parayla satın alamayacağınız bir tecrübeyi paylaşmak istiyorum. Türkiye'deki hiçbir müzik şirketiyle anlaşmayın. Siz onlardan daha güçlüsünüz.

Şu an benim üstüme bu kadar gelmelerinin ve sanatçıları benim hakkımda kötü konuşturmalarının en büyük sebebi sahibi oldukları müzik şirketlerinin hiçbirisinin beni satın alamayacak olduklarını bilmelerinden kaynaklanıyor. Uzun lafın kısası kedi uzanamadığı ciğere 'Ay sana haksızlık etmişiz' diyor." dedi.

Ailesine laf söylendiği için açıklama yaptığını belirten Reynmen, "O var ettiğinizi sandığınız sanatçıların hepsi hayatta kalmak istediği için sizlere bişeyler konuşmaya çekinmiş tiplerken, ben onlardan biri değilim. Hiçbir bağlanılmışlığım yok, hiçte lafımı esirgemem. Bu kadar konuşmamın tek sebebi, sadece iki parça dinlettiğim ve izlettiğim için dolaylı yoldan en büyük değerim olan aileme kadar laf işitmiş olmam ve işin bu raddeye gelmiş olmasıdır. Bana edepsiz, terbiyesiz diye ithamlarda bulunmuş olmasıdır. Kişi kendinden bilir işi, ben o kişi değilim." dedi.

REYNMEN KİMDİR? YUSUF AKTAŞ KİMDİR?

Yusuf Aktaş Sosyal medyada Reynmen ismi ile tanınan en ünlü sosyal medya fenomenlerinin başında yer almaktadır. 1995 yılında İstanbul Bağcılar’da dünyaya gelmiştir. Bir kardeşi ve bir ablası vardır. Babasının ismi Rahmi, annesinin ise Nasibe’dir.

İlköğretimi Ahmet Kabaklı Okulunda okurken Fatih Sultan Mehmet İlköğretime nakil olmuş ve ilköğretimi orada tamamlamıştır. Daha sonra Bahçeşehir İMKB Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine yazılmıştır. Ancak oradan da mezun olmadan Başakşehir Lisesi’ne geçiş yapmış son olarak oradan da ayrılarak açıköğretim lisesini tamamlamıştır.

Yaşantısını İstanbul Bağcılar’da sürdürmektedir. Radyo ve Televizyon Programcılığı okumaktadır. Scorp’ta çekmiş olduğu videolar ile bir anda sosyal medyanın en çok takip edilen ve dikkatleri üzerine çeken fenomeni olmayı başarmıştır. Günümüzde Youtube video sitesinde yayınladığı videolar takipçileri tarafından oldukça beğeni ile izlenmektedir. Ve her geçen gün dahada başarılı hale gelmektedir.

Sosyal medya dışında ünlü oyuncular ile de arası oldukça iyidir. Ahmet Kural ve Murat Cemcir ile birlikte Sie Liegt in Meinen Armen şarkısını söylemiş ve büyük beğeni kazanmıştır. Özellikle Biziz ve Voyovoy şarkıları ile ciddi bir mesafe katetmiştir. Ayrıca 2018 yılında dünyanın en iyi aktörlerinden Dwayne Johnson ile bir araya gelmiştir. Bu video Yusuf Aktaş’ın özellikle sosyal medya’da ne kadar önemli bir isim olduğunu da gözler önüne sermiştir. Dwayne Johnson ve The Rock ile Hong Kong’ta görüşmüştür. Youtube üzerinden yayınlanmış olan videolarının her biri milyonlarca izlenme başarısı elde etmiştir.

 

Gamze Sucu
Magazin Editörü
HABERE YORUM KAT