1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. Richard Branson kimdir? Nereli ve kaç yaşında? | Richard Branson serveti ne kadar?

Richard Branson kimdir? Nereli ve kaç yaşında? | Richard Branson serveti ne kadar?

Virgin Galactic'in sahibi İngiliz işadamı Richard Branson, uzaya giden ilk milyarder oldu. Richard Branson çıkan haberler sonrası merak konusu oldu. Peki Richard Branson kimdir? Nereli ve kaç yaşında? | Richard Branson serveti ne kadar? Detaylar haberimizde...

Richard Branson kimdir? Nereli ve kaç yaşında? | Richard Branson serveti ne kadar?

Virgin Galactic'in sahibi Richard Branson'ın uzaya giden ilk milyarder olmasının ardından Richard Branson kimdir? Nereli ve kaç yaşında? | Richard Branson serveti ne kadar? gibi soruların yanıtı merak konusu oldu. İşte Richard Branson'ın yaşamı ve profesyonel kariyerine ilişkin bilgiler...

RİCHARD BRANSON KİMDİR? NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Richard Branson ya da Sir Richard Charles Nicholas Branson, İngiliz yatırımcı, iş adamı ve yazardır.

Richard Branson 18 Temmuz 1950 yılında Blackheath, Londra, Birleşik krallık'ta dünyaya geldi.

Branson 70'li yıllarda bugün çeşitli alanlarda faaliyet gösteren 400'den fazla şirketi kontrol eden Virgin Group'u kurdu.

Genç yaştan itibaren girişimci olmayı hedefleyen Branson'ın ilk iş girişimi, 16 yaşındayken Student adlı bir dergiydi. 1970'de postayla eve sipariş hizmeti veren bir plak şirketi kurdu. 1972'de Virgin Records (daha sonra Virgin Megastores olarak anılacaktır) adında bir plak mağazaları zinciri açtı. Branson'ın Virgin markası, Virgin Atlantic havayolu şirketini kurduktan ve Virgin Records şirketini genişlettikten sonra 1980'lerde hızla büyüdü. 2004 yılında, uzay turizmi için tasarlanmış SpaceShipTwo alt yörüngesel uzay uçağıyla dikkat çeken, California'daki Mojave Hava ve Uzay Limanı'nda bulunan uzay uçuşu şirketi Virgin Galactic'i kurdu.

Mart 2000'de Branson, Buckingham Sarayı'nda "girişimciliğe hizmeti" nedeniyle şövalye ilan edildi. Perakende, müzik ve taşımacılık alanındaki çalışmaları (kara, hava, deniz ve uzay yolculuğuna olan ilgileri), macera zevki ve insani yardım çalışmalarıyla önde gelen bir küresel figür haline geldi. 2007'de Time'ın Dünyanın En Etkili 100 Kişisi listesinde yer aldı.

RİCHARD BRANSON SERVETİ NE KADAR?

Temmuz 2021'de Forbes, Branson'un servetinin tahmini net değerini 5,7 milyar ABD Doları olarak ölçtü.

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT