1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Rol arkadaşına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla hapis cezası istendi

Rol arkadaşına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla hapis cezası istendi

Oyuncu Elit İşcan'ın şikayeti üzerine kendisi gibi oyuncu olan rol arkadaşı Efecan Şenolsun hakkında, "Cinsel saldırı" ve "Hakaret" suçlarından 17 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Ünlü oyuncular Elçin Sangu ve Kerem Bursin de tanık olarak dinlendi.

Rol arkadaşına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla hapis cezası istendi

Oyuncu Elit İşcan'ın şikayeti üzerine kendisi gibi oyuncu olan ve rol arkadaşı Efecan Şenolsun hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı. Efecan Şenolsun hakkında, "Cinsel saldırı" ve "Hakaret" suçlarından 17 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. 

Soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şikayetçi Elit İşçan'ın beyanlarına yer verildi. Elit İşçan'ın ifadesinde şüphelinin kendisini zorla öpmeye çalıştığını söylediği belirtilen iddianamede, şüpheli Efecan Şenolsun'un da suçlamaları kabul etmediği kaydedildi. 
İddianamede, dizide yönetmen asistanı olarak çalışan Alper Aka'nın tanık sıfatıyla alınan ifadesine de yer verildi. Aka'nın iddianameye yansıyan ifadesine göre şüpheli Şenolsun, şikayetçi İşcan'a hakaret etti ve onu belinden tutarak öpmeye çalıştı. 

Tanık olarak dinlenen dizinin sanat asistanı Meriç Bucak'ın iddianameye yansıyan ifadesinde şüphelinin elini şikayetçiye dolayarak öpmeye çalıştığını söyledi. 

İddianamede, dizi setinde görev yapan çok sayıda kişinin tanıklığına da yer verildi. Bu kişiler, olaya tanık olmadıklarını, bu yönde bir bilgileri olmadığını söylediler. 

Elit İşcan ile şüpheli Efecan Şenolsun'un aynı dizide rol aldıkları bilgisine yer verilen iddianamede, 7 Haziran 2018 tarihinde set ekibi ile oturan Elit İşcan'ın yanına giden Şenolsun'un, ona hakaret ettiği savunuldu. Bir sahne çekilişini bekleyen Elit İşcan'ın yanına giden şüpheli Efecan Şenolsun'un, İçcan'ın beline sarılarak onu öpmeye çalıştığı iddia edildi. 

Şüpheli Şenolsun'un başka bir sahnenin çekimini bekleyen şikayetçi Elit İşçcan'ın yanına gittiği, bir anda arkasından sarılarak uzaklaşmasını önlediği kaydedilen iddianamede, kurtulmaya çalışan şüpheliye küfür ettiği kaydedildi.

KEREM BURSİN TANIK OLARAK DİNLENDİ

Dosyaya delil olarak sunulan fotoğraflarda oyuncularla birlikte görülen şikayetçi Elit İşcan'ın rahatsız bir ruh halini yansıtmadığı savunulan iddianamede, iki tanığın şikayetçiyi doğruladığı belirtildi. İddianamede, Elçin Sangu ve Kerem Bursin'in de aralarında bulunduğu 16 kişinin olaya doğrudan tanıklık yapmadıkları anlatıldı.

ŞENOLSUN 17 YIL 4 AYA KADAR HAPİS CEZASI İSTEMİYLE YARGILANACAK

İddianamede, Efecan Şenolsun için, "Cinsel saldırı" ve "Alenen hakaret" suçlarından 7 yıl 9 ay 15 günden 17 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle cezalandırılması istendi. 
İddianamenin gönderildiği İstanbul Anadolu 19. Asliye Ceza Mahkemesi, iddianameyi kabul ederek duruşma günü verdi. 

elit.jpg

ELİT İŞCAN, EFECAN ŞENOLSUN HAKKINDA NEDEN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU?

Oyuncu Elit İşcan, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak aynı dizide rol aldığı arkadaşı Efecan Şenolsun'un dizinin 7 Haziran 2018 tarihinde Kadıköy'de yapılan çekimlerde kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu öne sürerek suç duyurusunda bulunmuştu. Şikayet üzerine soruşturma başlatan savcılık, Elit İşcan, Efecan Şenolsun ve dizide görev yapan oyuncu ve set ekibinden oluşan 18 kişiyi de tanık olarak dinleyerek yukarıdaki iddianameyi hazırladı.

ELİT İŞCAN KİMDİR? ASLEN NERELİ VE KAÇ YAŞINDA? 

Elit İşçan, 12 Ocak 1994 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Mimar bir baba ile bilgisayar programcısı annenin iki çocuğundan biridir. İstanbul Kemer Koleji'nde okudu. Yönetmen Reha Erdem'in okula gelerek öğrenciler arasında yaptığı seçmeler sonucunda Beş Vakit filminde rol aldı. 2006 yapımı bu film, ilk oyunculuk deneyimi oldu. Küçük Kadınlar dizisiyle geniş kitlelerce tanındı. 2008'de Reha Erdem'in yönettiği Hayat Var filminde Hayat karakterini canlandırdı. Bu filmdeki oyunculuğuyla SİYAD Ödülleri'nde Cahide Sonku En İyi Kadın Oyuncu Performansı Ödülüne aday gösterildi. 2015'te Deniz Gamze Ergüven'in yönettiği Mustang filminde oynadı. Film 2016 yılı için Fransa'nın Yabancı Dilde En İyi Film Akademi Ödülü adayı oldu.

ELİT İŞCAN HANGİ PROJELERDE YER ALDI?

2006    Beş Vakit    
2008    Hayat Var    
2008-2010    Küçük Kadınlar    
2009    Dersimiz: Atatürk    
2009    Ölü Yaprak Vuruşu   
2012    Taş Mektep   
2013    A.Ş.K.  
2015    Mustang 

efecanu.jpg

EFECAN ŞENOLSUN KİMDİR? ASLEN NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Efecan Şenolsun, 11 Eylül 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. Oyunculuğa küçük yaşlarda ilgi duydu ve hayallerinin peşinden giderek henüz lise ikinci sınıftayken İstanbul’a taşındı. Bir süre İstanbul’da yaşadı ancak babasının isteğini geri çevirmeyerek İzmir’e dönüp liseyi tamamladı, lisans eğitimini ise Bilgi Üniversitesi’nde bitirdi. Efecan Şenolsun, genç kadrosuyla dikkat çeken Güneşi Beklerken’in ekibinde yer aldı.“Bu Şehir Senindir” isimli kısa film genç oyuncuya ödül kazandırdı. Ayrıca "Kocan Kadar Konuş" filminde de konuk oyuncu olarak yer aldı. Ebru Özkan ve Erkan Petekkaya’nın başrollerini paylaştığı Paramparça dizisinde Özgür karakterine hayat verdi, 71. Bölümde senaryo gereği öldürüldü. Efecan Şenolsun, kısa bir süre internet dizisi Yaşamayanlar’ın kadrosunda yer aldı.

HABERE YORUM KAT