1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Rusya, Suriye'nin kuzeyine konuşlanmaya devam ediyor

Rusya, Suriye'nin kuzeyine konuşlanmaya devam ediyor

Terör örgütü PKK/YPG'nin işgali altında bulunan bölgelerdeki askeri konuşlanmasını sürdüren Rus askerleri üç noktaya daha yerleşti. Rus askerleri geçtiğimiz günlerde Ayn El Arap'ın kuzeybatısındaki İzaa noktasına ve ABD'nin çekildiği üç üsse (Sırrin, Ayn İsa, Münbiç'teki Saidiye) konuşlanmıştı.

Rusya, Suriye'nin kuzeyine konuşlanmaya devam ediyor

Terör örgütü PKK/YPG'nin işgali altında bulunan bölgelerdeki askeri konuşlanmasını sürdüren Rus askerleri üç noktaya daha yerleşti. Rus askerleri geçtiğimiz günlerde Ayn El Arap'ın kuzeybatısındaki İzaa noktasına ve  ABD'nin çekildiği üç üsse (Sırrin, Ayn İsa, Münbiç'teki Saidiye) konuşlanmıştı.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, aralarında rütbelilerin de bulunduğu 20 kadar Rus askeri polisi, Suriye'nin kuzeyinde Haseke'nin YPG/PKK'nın işgalindeki Amude ilçesinde bir askeri noktada konuşlandı. 

Kamışlı'nın batısında, Türkiye sınırına yakın bir noktadaki Amude'de Barış Pınarı Harekatı'nın ardından Türkiye ve Rusya arasında varılan mutabakat gereği ortak devriyeler yapılmıştı.

Ayrıca Rusya, Aynularab'ın (Kobani) güneydoğusundaki Ayn İsa beldesinde bulunan Silolar Bölgesi'ne de yerleşti. Rus güçlerinin ardından rejim birlikleri de söz konusu alanda konuşlandı.

RUSLAR DAHA ÖNCE DE FARKLI BÖLGELERE YERLEŞMİŞLERDİ

Rusya'nın geçen günlerde Aynularab'ın kuzeybatısındaki İzaa noktasına da yerleştiği öğrenildi.

ABD, Suriye'nin kuzeyindeki askeri varlığını ülkenin doğusundaki petrol zengini alanlara kaydırırken, Rusya ABD'nin çekildiği üç üsse (Sırrin, Ayn İsa, Münbiç'teki Saidiye) konuşlanmıştı.

Rus askerleri, Tişrin Barajı'na da yerleşirken; Kamışlı Havaalanı'ndaki mevcut noktasını da genişletmişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT