1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sabiha Gökçen Havalimanında tüm zamanların uçuş rekoru kırıldı

Sabiha Gökçen Havalimanında tüm zamanların uçuş rekoru kırıldı

9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin son gününde İstanbul Sabiha Gökçen havalimanlarında tüm zamanların uçuş rekoru kırıldı.

Sabiha Gökçen Havalimanında tüm zamanların uçuş rekoru kırıldı

Ramazan Bayramı tatilini değerlendirmek isteyen tatilciler bayram sonrası dönüş için havayolunu tercih edince Sabiha Gökçen havalimanlarında yolcu rekoru kırıldı.

SABİHA GÖKÇEN'DE RAKAM 785'E ULAŞTI

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda  tüm zamanların rekoru kırıldı. Toplam 785 uçak tatilin son günü olan pazar gününde iniş ve kalkış gerçekleştirdi. Bir günde uçan yolcu sayısı ise 91 bin 540 oldu

EROL KAYA'DAN KARŞI ÇIKANLARA GÖNDERME

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Erol Kaya Facebook sayfasından yaptığı açıklamada şu değerlendirmede bulundu:  "Atatürk ve Sabiha Gökçen'de tüm zamanların uçuş rekoru kırıldı.3.Havalimanına karşı olanlar mı? kesin yolcular arasındadır."

SABİHA GÖKÇEN HAKKINDA

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (IATA: SAW,ICAO:LTFJ) Pendik ilçesi sınırlarında inşa edilen İstanbul'un 2. havalimanı. Havalimanı ismini, dünyanın ilk kadın savaş pilotu ve Türkiye'nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen'den almıştır. Havalimanının temeli Şubat 1998 tarihinde atılmış, Ocak 2001 tarihinde bitirilen havalimanı toplam 550 milyon USD'ye mal olmuştur.

Havalimanı, Malaysia Airports tarafından işletilmektedir. Yer hizmetleri, operasyon, kargo ve güvenlik işlemleri kısa adı ISG olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş. tarafından yürütülmektedir. 2015 yılında 28.108.738 yolcu, 219.158 uçak ve 50.868 ton kargo trafiğine ev sahipliği yapan Sabiha Gökçen Havalimanı, ülkenin en işlek ikinci havalimanıdır.

 

HABERE YORUM KAT